ОСТАННІ НОВИНИ

Узгоджено програму святкування 60-ої річниці УГВР

|

У Львівській обласній раді відбулось третє засідання організаційного комітету з відзначення 60-ї річниці Української головної визвольної ради, учасники якого узгоджували організаційні та інформаційні моменти святкувань. Вирішили, що 17 липня 2004 року в музеї етнографії у Львові проходитиме науково-практична конференція, а 18 липня – урочисте віче і концерт у селі Сприня Самбірського району – повідомляє прес-служба облради

Оргкомітет підготує і затвердить список представлених до нагородження ветеранів, які одержать ювілейні грамоти і медалі. До участі у святі запрошено вояків ОУН-УПА, істориків, науковців, ветеранів з діаспори, а також представників молодіжних організацій. „Головне у святкуванні – участь молоді, адже саме для неї все й планують“ – заявив член оргкомітету й голова управління політико-правової роботи обласної ради Ярослав Пітко. З метою якнайширше залучити молодь оргкомітет подав звернення і до мера міста Любомира Буняка.

Нагадаємо, Українську головну визвольну раду було створено 11-15 липня 1944 року в с.Сприня Самбірського району. Головна мета – стратегічне керування усіма тогочасними визвольними процесами в Україні. Рада стала своєрідним українським парламентом. Перший президент УГВР – уродженець Полтави Кирило Осьмак. Генеральний секретаріат очолив Роман Шухевич.

Впродовж десяти років УГВР керувала змаганнями українців за волю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *