ОСТАННІ НОВИНИ

Чи постануть Нагуєвичі знову на карті України - залежить від депутатів

|

Одним із проектів рішень, які мають винети на чергове засідання сесії Львівської обласної ради є проект рішення „Про повернення населеному пункту Івана Франка Івано-Франківської сільської ради Дрогобицького району колишнього найменування Нагуєвичі та перейменування Івано-Франківської сільської ради на Нагуєвичівську“. Це рішення винесене на розгляд депутатів за клопотанням і відповідними ухвалами Дрогобицької районної та Івано-Франківської сільської рад відповідно до п.26 ст.43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“ – повідомляє прес-служба облради.

Свою історичну назву родинне село Івана Франка втратило у 1952 році, коли Президія Верховної Ради Української РСР без згоди нагуєвичан перейменувала село на Івана Франка. Так, Нагуєвичі зникли з географічної карти України, але вони назавжди увійшли в пам’ять людства поруч з ім’ям великого Каменяра. У 1989 році на велелюдному святкуванні 133-ї річниці від дня народження Івана Франка українські письменники запропонували відновити назву села Нагуєвичі. З приводу повернення Нагуєвичам історичної назви в селі відбулось два сходи. Депутати сільської ради винесли це питання на сільській референдум. 75,4 % виборців-мешканців села на запитання „Чи бажаєте Ви повернути селу Івана Франка його історичну назву Нагуєвичі?“ відповіли „Так“.

Також в офіційному листі голови Івано-Франківської сільської ради Я.Мацька до голови обласної ради М.Сендака наголошується, що „наближається 150-річчя від дня народження Івана Франка, а назва села і досі не впорядкована“. Ще 30 липня минулого року Дрогобицька районна рада прийняла рішення підтримати клопотання про повернення селу Івана Франка його історичної назви та просити Львівську обласну раду прийняти відповідне рішення на сесії обласної ради. Однак, як зазначено у повідомленні облрада, через ігнорування засідань сесії обласної ради депутатами депутатської групи „Соціальна справедливість“ та частиною депутатів з групи „Ділова Львівщина“ історична справедливість не відновлюється – без рішення сесії облрада не може звернутися з поданням до Верховної Ради України про повернення Нагуєвич на карту України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *