ОСТАННІ НОВИНИ

У Тернополі відбулася хіротонія єпископа-помічника Василя Семенюка

|

Минулої суботи у тернопільському катедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці відбулася архієрейська хіротонія владики Василя Семенюка – єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського. Як повідомляє прес-секретаріат УГКЦ, ця хіротонія стала першою у головному храмі УГКЦ на Тернопільщині.

Для участі у хіротонії нового владики до Тернополя прибули Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви, Владики УГКЦ з України та з-за кордону, Владика Римо-Католицької Церкви в Україні, священики та миряни.

Преосвященний Владика Василь Семенюк народився 2 липня 1949 року в с. Дора (біля м. Яремче на Івано-Франківщині) в сім’ї Марії та Петра Семенюків.

З 1969 до 1974 роки навчався у підпільній духовній семінарії. Пізніше доповнив освіту, навчаючись у Люблінському католицькому університеті (Польща). У 1997 році отримав вчений ступінь магістра морального богослов’я. Паралельно навчався у Хустському лісотехнікумі, працював диспетчером газового управління в м. Яремче.

22 грудня 1974 року Владика Володимир Стернюк висвятив його на священика. У 1975 році о. Василь був призначений „опікуном” зруйнованої більшовиками Зарваниці (Тернопільщина). У тому ж році з благословення Високопреосвященного Владики Володимира Стернюка став ректором підпільної духовної семінарії.

У 1989 році о. Василя Семенюка та ще одинадцятьох священиків скерували на Тернопільщину для легалізації УГКЦ. У 1990 році призначений ректором Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого; у 1993 році – протосинкелом Тернопільської єпархії. З благословення Правлячого Архиєрея Тернопільської єпархії відбудовує Марійський духовний центр у Зарваниці.

10 лютого 2004 року Святіший Отець Іван Павло ІІ ухвалив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив всесвітлішого о. Василя Семенюка Єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської єпархії, уділяючи йому титулярний престол Кастра Северіана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.