ОСТАННІ НОВИНИ

Дискусія навколо пам’ятника Бандері мала б бути вичерпана – Андрій Парубій

Ратуша-ForUm

|

Вчора в стінах Львівської облради відбулася нарада з будівництва пам’ятника Степану Бандері під час якої всі представники дійшли одноголосної думки, що пам’ятник має постати в такому вигляді, який пропонують автори М. Федик та М. Посікіра, і на площі Кропивницького, як раніше пропонували. Нараду, за словами заступника голови Львівської облради Андрія Парубія, збирали у відповідь на заклики політичного об’єднання “Галицький вибір”, а головно, щоб припинити конфлікт – повідомив він під час прес-конференції.

За його словами, останнім часом ситуація навколо побудови пам’ятника С. Бандері загострюється через заяви Ю. Шухевича і офіційний лист “Галицького вибору” до М. Сендака. У листі, зокрема йшлося, що конкурс треба вважати таким, що не відбувся, що немає всіх юридичних документів, а тому вони вимагають створення експертної комісії (був поданий список). На вчорашній нараді ті представники, які були зафіксовані в листі, наприклад, голова спілки художників Львівщини М. Габрель і головний архітектор Львова В. Каменщик заявили, що не мають жодних претензій до будівництва. Також представники з УКБ повідомили, що всі юридичні документи в порядку. Тобто, на думку А. Парубія, конфлікт мав би бути вичерпаний юридично, а от щодо психологічного аспекту він не гарантує.

На цей проект минулого року облрада надала 270 тисяч гривень, а на цей рік в бюджеті закладено 150 тисяч. За кошти фонду закуплено три тони бронзи. Зараз на площі Кропивницького заливають фундамент, а з березня на Львівській кераміко-скульптурній фабриці пам’ятник виливатимуть. Проте, досі невідомо, чи постане Бандера до 14 жовтня, бо наявних коштів недостатньо, а тому вже найближчим часом організатори проводитимуть акцію “Цеглина в побудові пам’ятника”. Допомогти зможе кожен бажаючий, купивши календарик за гривню-дві, або вклавши більшу суму, за що даватимуть грамоти або навіть макет пам’ятника.

Нагадаємо, що ще в 1993 році вибрали місце для пам’ятника Бандері, де встановили камінь. Але тільки під час сьомого конкурсу журі, яке складалося на дві третини зі скульпторів і архітекторів, вибрали проект. А з кінця минулого року почалися дискусії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *