ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’яни працюють над поверненням стінописів Шульца та гравюр Дюрера

Ратуша-ForUm

|

Приклад із поверненням до Львова вкраденої 1984 року ікони XVI століття “Входження Господнє в Єрусалим” додав натхнення представникам львівської влади, які за допомгою юристів намагаютсья повернути вивезені чи викрадені зі Львова історичні цінності. Як повідомив сьогодні під час прес-конференції у Львові начальник головного управління культури обласаної адміністрації Василь Откович, представники влади при допомозі адвокатського бюро “Правовий радник”, яке зробило дуже багато для повренення до Львова згаданої ікони, намагаються повернути до України ще ряд історичних та мистецьких цінностей, зокрема, стінописи Бруно Шульца та гравюри Альбрехта Дюрера.

Керівник адвокатського бюро “Правовий радник” Валентин Кавун повідомив журналістам, що поверненням 24 гравюр Альбрехта Дюрера, вивезених під час Другої світової війни зі Львова до Австрії, його бюро займається вже два роки. На думку пана Кавуна, цей процес може зайняти дуже багато часу, бо гравюри, кожна із яких коштує мільйони доларів, розпорошені в шести країнах Європи та Америки, відтак потрібно докласти багато зусиль, щоби домогтися повернення. Однак надія на це є, адже зараз українські юристи володіють документами, які свідчать проте, що ці гравюри мають належати саме Львову. Однак, оскільки ці гравюри німці вивезли з бібліотеки Осолінських, а по війні американські військові передали їх нібито спадкоємцеві власників, який був громадянином Польщі, то зараз на гравюри претендує ще й Польща. Проте В.Кавун вважає, що за підтримки держави і створення відповідної громадської думки, гравюри можна буде повернути якщо не добровільним шляхом, то через судові позови.

Крім того, можливий і шлях паритетного обміну, вважає правник. Таким шляхом можна піти у справі повернення стінописів Бруно Шульца, які незаконно були вивезені з Дрогобича до єрусалимського музею “Яд-Вашем”, однак тут юристам потрібне офіційне доручення від міської влади Дрогобича чи від музею “Дрогобичина”.

Крім цих двох випадків В.Кавун працює над поверненням інших культурних цінностей, про які має інофрмацію, однак яких саме він не деталізував, посилаючись на те, що місцезнаходження цих цінностей не підтверджено офіційно, а відтак у разі оприлюднення інформації про їх пошук, вони можуть знову надовго зникнути з поля зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *