ОСТАННІ НОВИНИ

Роботодавці Львівщини вимагають скасувати нову постанову Кабміну

Львівський портал

|

Згідно з новою постановою Кабміну кожен підприємець повинен мати копії свідоцтв з голограмою про визнання відповідності на всі товари, які підлягають сертифікації. Це боляче вдарить по оптовиках, а через ймовірне підвищення цін постраждають покупці. Про це йшлося сьогодні під час круглого столу в Асоціації роботодавців.

Як стверджує президент асоціації роботодавців Зеновій Бермес, під час вчорашнього обстеження суб’єктів гуртової торгівлі встановили, що невелике оптове підприємство щодня видаватиме 500-1000 копій сертифікатів, на що витратить 1500-3000 грн. Одна копія коштує 3,6-3,8 грн. “Кошти на придбання сертифікатів вилучатимуть з обігу, але гуртовня не платитиме сама, – вважає він, – за кошти на сертифікат заплатить споживач через підвищення цін”. На його думку, постанову Кабміну “Про венесення змін до Порядку заняття торговельною діяльністю і правил торговельного обслуговування населення” від 15 жовтня потрібно відмінити.

За словами заступника директора Львівського регіонального центру стандартизації, метрології та сертифікації В’ячеслава Пузира, щороку в центрі видають 2-2,2 тис. сертифікатів відповідності і видати велику кількість копій їм теж буде накладно. Так, наприклад “Світочеві” буде потрібно 40 тис. копій, а тютюновій фабриці 15 тис. “Важко буде налагодити і проходження коштів,” – вважає В. Пузир, – “Ми вже відреагували на цю постанову – готуємо базу, прораховуємо схеми отримання грошей від замовників і навіть вносимо пропозиції щодо зміни системи захисту”. Зокрема, пропонували видавати ксерокопії з голографічними печатками, щоб здешевити процес. На його думку, центр “захлинеться в паперовому потоці”. Крім цього, якщо постанова набере чинності, збільшитися термін видачі сертифікатів, який тепер становить 5-10 днів.

Представники оптових підприємств також не погоджуються з постановою і вважають, що “виходу з неї немає, це ситуація доведена до абсурду”. За їхніми прогнозами комусь вигідно, щоб вона набула чинності саме перед початком новорічної торгівлі, внаслідок цього торгові центри не працюватимуть, а тіньова торгівля і ринок процвітатимуть.

Під кінець засідання учасники круглого столу вирішили звернутися до Кабінету міністрів з вимогою відмінити постанову як таку, що шкодить бізнесу. Сьогодні З. Бермес їде в Київ, щоб вирішити цю проблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *