Галина Джулай: «ЖЕКи не поспішають відпускати будинки в ОСББ»

|

Директор львівської управлінської компанії «Нове місто» Галина Джулай про реформування системи ЖКГ, про те, що гальмує цей процес, і як врешті відпустити ЖЕКи у минуле:

«Нашій державі потрібно якнайшвидше реформувати галузь ЖКГ. Закон України № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», який прийняли у 2015 році, дав можливість співвласникам обирати управителя для своєї багатоповерхівки. Це вже великий крок, прогрес у реформуванні сфери ЖКГ. До цього було по-іншому. Мешканці будинку не розуміли, що, приватизувавши квартиру, стають співвласниками сходової клітки, прибудинкової території, підвалу, горища, тощо. Тому прийняття цього закону вже більш-менш врегулювало правову частину цього питання.

Також згідно із законом, мешканцям давали рік часу для того, щоб вони визначилися з управлінням будинку – чи створити ОСББ, чи винайняти управлінську компанію. Якщо ж співвласники будинку не визначаться самостійно, їм мають призначати управителя на конкурсних засадах.

Мова йшла, зокрема, про те, що, поки міські та сільські ради не проведуть конкурси на визначення управителя, будинками, де не було створено ОСББ або ЖБК і надалі керуватимуть ЖЕКи. Тобто, реформування галузі ЖКГ знову відтермінувалося…

Звісно, що ліквідація ЖЕКів не може бути миттєвою. До цього треба ретельно готуватися. Для цього слід створити ринок управителів, йдеться про ОСББ та управлінські компанії. А співвласники вже самостійно визначатимуться, кому довірити управління своїм будинком. Нині ж є так, що мешканці платять згідно  тарифів ЖЕКу і навіть не знають, куди йдуть ці кошти.

Можна говорити про двостороннє гальмування – і зі сторони органів місцевого самоврядування, і зі сторони держави. Законодавство, що регулює комунальну сферу, давно застаріло. Якщо держава справді хоче реформувати галузь ЖКГ, то у змінах до закону № 417 мали би бути якісь чітко визначені часові рамки. Коли є термін, то він усіх стимулює, і органи місцевого самоврядування б рухалися швидше.

З іншої сторони, якби була воля Львівської міської ради, то можна було б підготувати проведення та оголосити ці конкурси на управління будинками і відпустити ЖЕКи у минуле. Так, до прикладу, у Житомирі та Луцьку дуже активно готуються до їх проведення. Що стосується Львова, то тут поки – тиша…

Є багато випадків, коли ЖЕКи  не поспішають відпускати будинки в ОСББ. Звісно, їм не хочеться відпускати будинки «у вільне плавання», адже через це зменшаться їхні доходи…».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...