Борис Гуменюк: «Я хотів повернути голландські картини»

|

Доброволець батальйону ОУН про викрадені картини музею Західної Фрісландії, кому це вигідно та роль у цій справі Артура Бранда, Олега Тягнибока та Валентина Наливайченка:

35

«Невжене зрозуміло, звідки ростуть вуха у всій цій історії? Єдина країна, яка не зацікавлена в інтеграції України з Європою, – це Російська Федерація, і вона зробить усе, що в її силах, аби Україна не стала частиною Європи.

На квітень 2016 року у Голландії призначено референдум, що визначатиме долю Угоди про асоціацію з Україною. Відомі також політичні, економічні та культурні зв’язки Росії з Голландією, й там живе донька Путіна, яка мабуть контролює великі капітали. Тож абсолютно зрозумілим стає те, що спецслужби, отримавши інформацію про пошуки картин в Україні, перекрутили її таким чином, що це стало інформаційною бомбою, спрямованою проти нашої держави і проти прагнення України інтегруватися в ЄС.

Правда у опублікованій голландськими ЗМІ інформації полягає в тому, що дійсно начебто на території Східної України були знайдені картини, яких ніхто не бачив. І, дійсно, була моя спроба повернути ці картини їх законному власнику. Все інше не відповідає дійсності – це вигадка і брехня спікера цього медійного дійства, зокрема Артура Бранда (представник музею Західної Фрісландії – ред.), який став маріонеткою у руках російських спецслужб. Мало того, до цієї нісенітниці почали приплітати українських політиків – Тягнибока та Наливайченка, але це бруд такий самий, як оприлюднені суми у п’ять чи п’ятдесят мільйонів євро. Єдина реальна цифра – 50 тисяч євро, і її назвав сам Артур Бранд, як винагороду людям, які ці картини можуть знайти…

Не включаю варіанту, що невдовзі ці картини буде знайдено. Але цим питанням тепер нехай займаються ті, кому вони належать. Я ж намагався вчинити правильно і не жалкую про це.

Скандал можна було зчинити, якби я пішов з цим питанням до американського посольства чи виставив картини на чорний ринок, чи намагався їх продати арабським шейхам. Я ж пішов до голландського посольства, адже хотів повернути картини законному власнику і нічого паскудного в цьому немає…

Сподіваюся, що вчорашні заяви керівництва країни Павла Климкіна та Арсена Авакова були не марними і вони працюють над пошуком полотен.

Важливо, що на території України не скоювалося злочину, а цей злочин вчинено понад 10 років тому, у Голландії. Кого можна зараз за це звинувачувати? Що знайшлися люди, які хотіли повернути картини їхнім власникам.

Не виключаю, що полотна сьогодні перебувають на непідконтрольній Україні території, за умови, якщо вони взагалі були на території України…».

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...