ОСТАННІ НОВИНИ

Франція надасть Україні ліцензії на виробництво зброї, – Макрон

Наталія Жолинська

|

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Україна отримає ліцензії на виробництво французьких крилатих ракет, КАБів та ракет для ЗРК, а перші винищувачі Rafale – у 2028-2029 роках. Про це він сказав під час виступу у межах «коаліції охочих», передає hromadske.

Володимир Зеленський і Еммануель Макрон. Скриншот із прямої трансляції / Офіс президента

Так, Україна отримає перші французькі винищувачі Rafale вже у 2028-2029 роках.

Макрон заявив, що за прикладом США та ліцензій на виробництво ракет Patriot, Франція надасть ліцензії до французьких ракет Aster-30 для ЗРК SAMP/T, КАБів AASM Hammer та крилатих ракет SCALP.

За словами Макрона, Україна згодом має придбати першу партію батарей нового покоління SAMP/T – вони доповнять системи протиповітряної оборони та ракети, які Франція планує поставити найближчими тижнями.

Як повідомляв Львівський портал, у кінці червня міністр оборони Михайло Федоров заявляв, що Україна веде перемовини з Францією щодо ліцензії на виробництво далекобійної зброї, зокрема і ракет SCALP.

Нагадаємо, 13 липня Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською прибув до Франції, де зустрівся з французьким колегою Еммануелем Макроном та відзначив його орденом Свободи.

Крім того, український президент долучився до нової антибалістичної коаліції і вже взяв участь у саміті «коаліції охочих».

Також Україна представила партнерам проєкт спільного європейського виробництва системи Freya – української антибалістичної системи, яка має стати дешевшим і масовішим аналогом Patriot для перехоплення балістичних цілей.

Зеленський сподівається побачити цей проєкт у роботі протягом наступних 12 місяців.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *