Опозиційна партія «Тиса» отримала на чолі з Петером Мадяром сформує одноосібну більшість та контролюватиме понад дві третини голосів у парламенті Угорщини. Про це свідчать дані попереднього підрахунку голосів Національною виборчою комісією, передає Європейська правда.
Зі даними підрахунку 90% голосів до парламенту проходять три партії – «Тиса», чинна правляча партія «Фідес» та ультраправа проросійська «Мі Хазанк» (Mi Hazank, «Наша Батьківщина»).
«Тиса» отримує 54,3%, «Фідес» – 37,5%, «Мі Хазанк» – 5,8%.
Оскільки в Угорщині діє складна змішана система, де більшість депутатів обирають за мажоритарними округами, а також діє перерозподіл голосів з округів у національні списки, відсотки перетворюються на депутатські мандати не пропорційно.
Підрахунки усіх угорських медіа свідчать, що «Тиса» отримує гарантовану конституційну більшість. Зокрема, видання Atlatszo прогнозує, що за нинішніх даних «Тиса» отримає 138 мандатів, у фракції «Фідес» будуть 54 депутати, у «Мі Хазан» – 7.
Для того, щоби мати конституційну більшість, достатньо мати 133 голоси.
Президент України Володимир Зеленський привітав Петера Мадяра та партію TISZA з перемогою на парламентських виборах в Угорщині.
«Вітаю Петера Мадяра та партію TISZA з переконливою перемогою. Важливо, коли перемагає конструктивний підхід», – зазначив глава держави.
Зеленський підкреслив, що Україна завжди прагнула добросусідських відносин із країнами Європи та готова розвивати співпрацю з Угорщиною.
За його словами, Європа та кожна європейська держава мають ставати сильнішими, адже мільйони європейців прагнуть співпраці та стабільності.
«Ми готові до зустрічей і спільної конструктивної роботи на благо обох народів, а також заради миру, безпеки та стабільності у Європі», – додав президент України.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.









Маркіян Рой