У четвер, 26 вересня, Польща відновила рух через кордон з Білоруссю і просить своїх громадян негайно залишити територію сусідньої країни. Про це повідомило посольство Польщі в Мінську.
Для пасажирського руху відкрито прикордонний пункт Терсполь – Брест, а для вантажного – Корощчин – Козловичі.
У посольстві наголошують, що через зростання напруженості, військові події та випадки довільних арештів перебування польських громадян у Білорусі є ризиковим.
У разі різкого погіршення безпекової ситуації евакуація може стати значно ускладненою або неможливою.
МЗС закликає громадян Польщі, які перебувають на території Білорусі, скористатися наявними комерційними та приватними засобами, щоб залишити країну негайно.
Нагадаємо, що відкриття кордону з Білоруссю анонсував премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск 23 вересня.
З 12 вересня всі прикордонні пункти між Польщею та Білоруссю були закриті, і обмеження стосувалися як виїзду з Польщі до Білорусі, так і навпаки, через російсько-білоруські військові навчання «Захід-2025».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Kacper Pempel / Reuters









Олег Дерев'янко