ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові хірурги врятували захисника, який ледь не загинув через післяопераційну кровотечу

Маркіян Рой

|

У Львові врятували життя військового хірурги Національного реабілітаційного центру UNBROKEN. 54-річний захисник ледь не загинув за три тижні після важкого поранення – через післяопераційну кровотечу у черевній порожнині. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Уже на 3-й день повномасштабного вторгнення приватний підприємець із Сум Сергій Троцько поповнив лави ЗСУ та приєднався до 117-ї окремої механізованої бригади. Інакше – просто не міг.

Важкого поранення чоловік зазнав цьогоріч у вересні. Це сталося поблизу Серебрянського лісу. Там захисника атакував ворожий дрон. Уламки від кількох скидів відірвали чоловікові ліву ногу та посікли праву руку. А ще один із уламків потрапив у живіт.

«Чому я вижив? Вважаю тому, що я тверезо оцінював реальність. Ноги немає, ситуація погана, але контрольована. Сидіти і чекати допомоги – не варіант. Вирішив повзти по дорозі. Ще напевно це шок був, бо я все робив на адреналіні. А переживав я тієї миті за свої окуляри. Боявся загубити, бо маю дуже поганий зір», – ділиться спогадами Сергій.

Рятували військовослужбовця спершу у кількох прифронтових шпиталях, а згодом – у Дніпрі. Чоловік переніс низку складних втручань. Зокрема ампутацію ноги та видалення сегменту пошкодженої уламком кишки з анастомозом – це зʼєднання між собою кінців уцілілих частин кишківника за допомогою спеціального апарату.

Через три тижні після поранення евакуаційним потягом Сергія доправили до Львова,  у центр UNBROKEN. Менш ніж за добу у пацієнта з’явилися ознаки шлунково-кишкової кровотечі. Однак її джерела не могли виявити ані КТ-ангіографія, ні ендоскопічні методи обстеження. А медикаментозна зупинка кровотечі не давала результатів.

Стан Сергія різко погіршувався. Тож лікарі ухвалили рішення негайно оперувати та виконали лапаротомію. Тобто зробили розріз черевної порожнини, оглянули кишківник та виявили багато кров’яних згустків. Хірургам вдалося з’ясувати джерело ускладнень. Кровотеча була в місці анастомозу. І лікарям вдалося її зупинити.

«Враховуючи важкий стан пацієнта, вкрай важливо було зупинити кровотечу без резекції – тобто видалення кишечника. Адже накладання нового анастомозу або ж виведення стоми – це додатковий величезний ризик розвитку важких ускладнень для хворого. Переконаний, що успіх проведеного лікування – це результат злагодженої співпраці команди хірургів, реаніматологів та ендоскопістів, як під час операції, так і в післяопераційному періоді», – розповідає хірург центру UNBROKEN Богдан Ліщук.

Нині життю Сергія вже нічого не загрожує. Він продовжує лікування. Попереду у захисника тривала реабілітація з подальшим протезуванням. Після відновлення чоловік мріє вже на штучній кінцівці піднятися у гори.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *