ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні запускають єдиний держреєстр домашніх тварин

Олег Дерев'янко

|

Міністерство аграрної політики та продовольства разом з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запускає єдиний державний реєстр домашніх тварин. Про це Львівському порталу повідомили у Мінагрополітики.

Так, проєкт покликаний допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським, а також формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців.

Тобто це державний реєстр на платформі Дія.Engine, де зберігатимуться дані про котів, собак і тхорів:

  • кличка й опис тварини;
  • інформація про вакцинацію та біостерилізацію;
  • контакти власників або утримувачів;
  • інші суттєві для здоров’я тварини дані.

Завдяки державному реєстру Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.

Власники тварин зможуть безпроблемно відновлювати з реєстру втрачені документи і дані про зареєстровану тварину, легше шукати зареєстрованих тварин, які загубились.

Крім того, у 2025 році, після появи ветеринарного паспорта в «Дії», буде спрощення подорожей з тваринами по Україні.

Хоча реєстрація є добровільною, уряд заохочуватиме власників внести своїх улюбленців до реєстру та за потреби провести ідентифікацію.

Реєстр впроваджують у два етапи. На першому – залучення ветеринарних клінік і лікарів до роботи з платформою. Для державних та приватних ветеринарних лікарів заплановано низку навчальних вебінарів, а протягом листопада-грудня буде доступна технічна підтримка ветеринарних лікарів телефоном та у чаті, де ветлікарі зможуть отримати консультацію щодо авторизації.

Державні та приватні ветеринарні заклади можуть авторизуватись у єдиному реєстрі домашніх тварин, подавши заявку до Держпродспоживслужби. Для цього керівник закладу ветеринарної медицини заповнює заяву у кабінеті в реєстрі.

Держпродспоживслужба має перевірити дані у заяві впродовж 10 робочих днів, погодити чи відхилити заяву та надіслати сповіщення про результат розгляду на електронну пошту заявника.

Після підтвердження авторизації керівник ветеринарного закладу зможе внести до реєстру дані про ветеринарних лікарів, які безпосередньо реєструватимуть чотирилапих пацієнтів. Після цього ветлікарі-Агенти з реєстрації мають зайти до своїх кабінетів у Реєстрі та дозаповнити дані про себе.

Після успішної авторизації ветеринарний заклад буде готовий розпочати реєстрацію домашніх тварин разом з офіційним стартом другого етапу запуску реєстру – кампанії з реєстрації тварин, про яку оголосять додатково.

Ветеринарні клініки, які вже користуються системами Jet Vet, Enote, Animal-ID.net, BuBiBo після успішної авторизації зможуть почати реєструвати тварин після старту кампанії з реєстрації безпосередньо через ці платформи.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ілюстративне, Мінагрополітики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *