Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зустрівся з українськими волонтерами, серед яких був Сергій Стерненко. Той звинувачував головкома у тому, що він особисто ініціював його розшук через критику армійського керівництва. Про це Львівському порталу повідомили у Генштабі.
Так, крім Стерненка, Сирський зустрівся з волонтером Ігорем Лаченковим, засновницею благодійного фонду Dignitas Любов’ю Шипович та правозахисницею і співзасновницею громадської організації «Принцип» Любов’ю Галан.
Зустрічі сприяв радник президента Володимира Зеленського з питань комунікацій Дмитро Литвин
Також там були присутні начальник Військової служби правопорядку Віталій Левченко та начальник Головного управління психологічної підтримки персоналу Андрій Мартинов.
Вони обговорили «низку питань, які є нагальними для життєдіяльності усіх складових Сил оборони України», зокрема, від технологічних інновацій, що впроваджуються у військах, до поточних проблем консолідації суспільства довкола армії.
«Учасники розмови погодилися, що такі зустрічі є корисними, з огляду на можливість конструктивної дискусії. Така практика надалі сприятиме нівелюванню деструктивного впливу противника на особовий склад та українське суспільство», – зазначили у Генштабі.
Стерненко також написав про зустріч із Сирським, зазначивши, що він приєднався, щоб особисто «проговорити усі проблемі питання, які озвучує вже тривалий час».
«Вважаю правильним використовувати усі можливості, аби доносити прямо і як є проблеми військових, із якими працюємо», – написав волонтер.
Він розповів про «найбільш наболілі питання», зокрема, створення ефективного механізму зміни місця служби, потребу оцінки ефективності командирів «для максимально збереження людей» та про подальший розвиток безпілотних систем.
Як повідомляв Львівський портал, 7 листопада Сергій Стерненко повідомив, що він «із великим подивом дізнався», що нібито перебуває у розшуку. Довідався не від правоохоронців, а від заборонених в Україні проросійських видань «Страна» та Russia Today. Водночас у застосунку «Резерв+» Стерненко не побачив повідомлення про розшук. Він сам припускає, що це може бути помстою за його критику армійського керівництва.
Одеський ТЦК своєю чергою заперечив звинувачення Стерненка в тому, що його розшук пов’язаний із критикою військового керівництва.
8 листопада активіст заявив, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський особисто ініціював розшук ТЦК через бажання помсти за критику системи управління військами.
Згодом у Сухопутних військах ЗСУ заявили, що високо цінують внесок волонтерів, зокрема Сергія Стерненка, у боротьбі проти окупантів. Проте мобілізація громадян здійснюється за рішенням ТЦК та СП.
Як відомо, станом на 7 листопада у межах зборів Сергія Стерненка українським військовим надали допомогу на 2,9 млрд гривень, частину з якої спрямували на закупівлю 115 тисяч дронів.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Генштаб
Олег Дерев'янко