До Білорусі росіяни завозять дрони-камікадзе, а натомість вивозять боєприпаси та військову техніку. Про це Львівському порталу повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Станом на 10 жовтня було відомо, що в Білорусь привезли 32 іранські ударні дрони Shahed-136, які в російській армії перейменували на «Герань-2». До 14 жовтня планують завезти ще 8 таких безпілотників.
Розвідка підкреслює, що Білорусь продовжує надавати окупаційній армії боєприпаси зі своїх складів та різні матеріально-технічні засоби.
Зокрема, на залізничну станцію «Кіровська» в Криму прибув залізничний ешелон з боєприпасами (492 тонни). Всі 12 вагонів відправили з 43 арсеналу зберігання ракет та боєприпасів білоруських збройних сил (Добруш, Гомельська область).
«Найближчим часом заплановано переміщення ще 13 ешелонів з озброєнням та військовою технікою (219 платформ), боєприпасами (28 вагонів) та військово-технічним майном з арсеналів та баз зберігання ЗС Білорусі», – йдеться у повідомленні.
Основні «постачальники» російських окупантів:
- 46 арсенал зберігання ракет та боєприпасів (Бронна Гора, Брестська обл.);
- 43 арсенал зберігання ракет та боєприпасів (Дубецьке, Гомельська обл.);
- 391 артилерійська база боєприпасів (Бобр, Мінська обл.);
- 969 база резерву танків (Уріччя, Мінська обл.);
- 288 база резерву автомобілів (Старі Дороги, Мінська обл.).
За даними розвідки, всі вантажі мають прибути на залізничні станції «Каменска» (Каменськ-шахтинський) та «Марцево» (Таганрог) Ростовської області.
Нагадаємо, за ситуацією у Білорусі стежать Генштаб, українська розвідка та інші спецслужби. Так, режим самопроголошеного президента Алєксандра Лукашенка продовжує підтримувати збройну агресію Росії, надає її військам плацдарми для завдання ударів по території України та зброю.
Однак Генштаб не фіксує формування наступального угруповання, тож загрози наступу з території Республіки Білорусь поки немає.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба