У Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького проходять фестини «Великдень у гаю». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.
За Мерії відомства, з нагоди Великодня Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) організував для львів’ян і гостей міста традиційні фестини «Великдень у гаю».
Кожного року організатори дивують гостей новими святковими атракціями, проте незмінною залишається головна подія свята — наймасовіша гаївка «Алеєю благословення», яку творять усі присутні, щоб поділитися один з одним любов’ю, надією й радістю Великодня.
«Програма фестин досить розмаїта й охоплюватиме 7 локацій, складена з урахуванням народних традицій. Цього року очікуємо цікавих гостей — мандрівних музик із Нідерландів. Це хор, який подорожує світом, вивчає пісенну культуру інших країн. Вони приїдуть до нас і продемонструють усе, чого навчилися, і ознайомляться із нашою культурою. Центральним дійством буде «Алея благословення». Це флешмоб-гаївка, який об’єднає понад 1000 людей. Побудований флешмоб на давній гаївці «Струмочок». Також ми зробимо перший крок до контактного зоопарку „Почастуй та не зашкодь“. В ігровій формі з анімаційними банерами розповідати дітям, як годувати тварин і не шкодити їм», — розповіла Надія Дзвоник, завідувачка етно-культурологічного відділу Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького.
Цьогорічна програма передбачає:
- колективне урочисте розписування великих (виготовлених спеціально для свята) писанок
- гаївки, великодні народні забави на різних локаціях
- давній великодній обряд — волочебний
- мандрівний хор із Голландії
- виступи фольклорно-етнографічних гуртів «ЯгОди», «Жива», «Світлиця», «Ойкумена»
- традиційні українські танці («Коралі», «Дриг»)
- привітання від громадських і християнських спільнот
- козацьке мистецтво (представлятиме Школа бойового гопака)
- показові середньовічні бої та майстер-класи для дітей від клубу «Чорна Галич»
- майстер-класи, конкурси, квести.
Андрій Котенський