ОСТАННІ НОВИНИ

Політолог припускає, що у «Самопомічі» незабаром з’явиться новий лідер

|

Велика кількість голосів, що набрала політична сила «Об’єднання» Самопоміч», це насправді – голоси за мера Львова Андрія Садового. Про це сьогодні під час прес-конференції у Львівському прес-клубі сказав політолог із Санкт-Петербургу Павєл Мєзєрін, передає кореспондент Львівського порталу.

Відповідаючи на запитання журналістів, російський політолог пояснив, чому ця партія набрала велику кількість голосів власне не у Львові, де її всі знають, а у Києві. При цьому Павєл Мєзєрін зауважив, що не вірить в серйозні перспективи «Самопомочі». 

«Величезна кількість вихідців зі Львова живе і працює у Києві. Крім того, дійсно є запит на українського патріота та інтелігента, тому по великому рахунку голоси за «Самопоміч» це є голоси за мера Львова Андрія Садового. Адже мало хто з людей знає тих, хто іде по списку цієї партії. Та й по великому рахунку там не має серйозних політиків і на мій погляд, на перспективу також. Я не вірю в серйозні перспективи цієї партії», – сказав російський політолог.

Зі свого боку львівський політолог Анатолій Романюк пояснив, що кияни голосували за «Самопоміч» Садового тому, що свого часу розчарувалися у виборі нинішнього мера Києва.

«Після виборів мера Києва, як і після виборів кожного мера, відбувається певний період розчарування. Я думаю, що це розчарування в Києві є по відношенню до Кличка. Тому що ті проблеми, які були до виборів, вони лишилися і після виборів. І вони не можуть так швидко вирішитися. Відповідно, кияни шукали того агента, на якого вони могли перенести свою підтримку і таким агентом виявився Львів. Це є певний міф, який сприйняли кияни і підтримали. Окрім того, цей міф був поданий через телевізійні канали, через величезну кількість зовнішньої реклами, відповідно технологічно партія добре зіграла і отримала той результат, який ми бачимо», – розповів А.Романюк.

Водночас А.Романюк не відкидає можливості зміни лідера «Самопомочі». На його думку, перспективи цієї політичної сили залежатимуть від того, чи вона братиме участь у формуванні уряду.

«Є цілий ряд інституційних питань, які сьогодні стоять перед цією політичною партією.

Перша проблема – це те, що лідер партії залишається мером міста. А якщо політична партія проходить в парламент, то відбувається перегрупування сил і на перше місце виходить парламентська фракція. Лідер, який не керує парламентською фракцією, або керує дистанційно, не зможе повністю впливати на ситуацію. Тому виникне потреба в формуванні нового лідера. І вже сьогодні ми бачимо, що ряд людей, які пройшли за списком цієї партії, претендують на лідерство. Відповідно, виникне конфлікт між лідером партії та лідером парламентської фракції», – прогнозує А.Романюк. 

Фото: www.pic.com.ua

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *