ОСТАННІ НОВИНИ

Мажоритарка-2014. Інтрига протистояння Васюника і Добродомова

|

Це не просто протистояння, це боротьба двох світоглядів. З одного боку, економіст Іван Васюник,колишній віце-прем’єр, громадський діяч, а з іншого –  журналіст Дмитро Добродомов, керівник комерційної приватної телекомпанії, організатор руху «Народний контроль».

Для Васюника це шанс реалізувати свої задуми у великій політиці, а для Добродомова – реабілітуватися після  попереднього програшу Михайлові Хмілеві та й заявити про себе і, зрештою, про свій канал  на всеукраїнському рівні. Боротьба буде напружено, бо ставки занадто великі.

Хто більш незалежний?

Васюник хоче змінити країну, а Добродомов позиціонує себе як борець з корупцією. Перший будує виборчу  кампанію на позитиві, другий – на нищівній критиці.

Васюник створив клуб інтелектуалів і моральних авторитетів «Перше грудня», пропозиції якого служать дороговказом для кардинальних змін в Україні. «Народний контроль» Добродомова критикує корупціонерів і допомагає городянам вирішувати дрібні побутові проблеми.

Васюник пропонує глобальні зміни, а Добродомов експлуатує «корупційного» коника. У чому все-таки  між ними різниця?

Добродомов одночасно хоче вбити двох зайців. Заробити на боротьбі з корупцією дивіденди для зареєстрованої  в офшорах телекомпанії і створити собі політичний імідж.

Кому це вигідно?Все стане на свої місця, якщо дамо відповідь на  важливе питання: яке основне завдання комерційного каналу? Заробляти гроші! Не боротися з корупцією, не продукувати зміни в країні, а заробляти. Жоден олігарх не буде утримувати телеканал, якщо він не приносить дивідендів, політичних чи фінансових. Ці люди добре рахують гроші.

Отож, хто з них буде більш незалежним. Васюник, який виступає як самодостатній і впливовий політик, чи Добродомов, за яким стоять невідомі й зареєстровані в офшорах власники телеканалу? Сьогодні це, можливо, українці. А хто завтра? Цього ніхто не може передбачити.

Відповідь на це фундаментальне запитання відразу розставить всі крапки над «і». Власникам каналу байдуже, на чому заробляти гроші. Сьогодні – наборотьбі з корупцією, завтра – на війні з владою, а післязавтра – хоч на знешкодженні шкідників. Головне завдання комерційного каналу – це гроші!

Ось де собака заритий.

Васюнику, схоже, нічого втрачати, бо за ним немає власного бізнесу. Він виступає як громадський діяч.

Хто краще підготовлений

Навіщо йдуть в парламент? Писати закони! Це головне в роботі депутатів. Кандидати часто кажуть: ми наймемо собі експертів чи консультантів, які будуть писати закони. Але ж пропозиції бувають різними. Депутатові все одно доведеться самому вибирати і натискати на кнопки: який закон підтримати, за які поправки голосувати.У сесійній залі не буде експертів. Там депутат наодинці з доленосною кнопкою.

Щоб не помилитися у виборі, треба читати біографії кандидатів. Де навчались, що закінчували, яких мали вчителів.

Іван Васюник закінчив економічний факультет університету Франка. Стаціонарно. Дмитро Добродомов – спецфакультет журналістики. Заочно, за прискореною формою навчання.

Васюник створив інститут менеджменту, а Добродомов – розвивав комерційний телеканал.

Хороша фундаментально освіта для депутата часто є визначальною при прийнятті доленосних рішень – це ще одна суттєва різниця між нашими кандидатами.

Два підходи

Про особисті якості кандидата добре свідчить те, як вони себе позиціонують. Васюника висунув  «Народний фронт»  і він віддає перевагу  прямому діалогу з  виборцями. Добродомов заручився підтримкою і владної партії Порошенка, і радикальної Ляшка, і антикорупційної Гриценка. Як керівник телеканалу він часто світиться на екранах.

Але виборцеві досі незрозуміло, а до якої фракції пристане керівник комерційної телекомпанії. На трьох кріслах не всидиш. Визначальним може стати слово власників телеканалу.

Йдемо далі. У виборців часто виникають меркантильні інтереси: «Що ми з того будемо мати?». Що для регіону може зробити той чи інший кандидат?

Васюник виступив з ініціативою зосередити у Західній Україні підприємства оборонного комплексу. Це десятки тисяч робочих місць. Колишній віце-прем’єр обговорив ці проблеми з керівниками оборонних підприємств Львівщини і заручився їхньою підтримкою.

Добродомов обіцяє не закривати після виборів журналістський проект «Народний контроль» і далі допомагати городянам контролювати чиновників та вирішувати комунально-побутові проблеми.Ну й, звичайно, побороти корупцію.

Протистояння  Васюника і Добродомова – це найбільша інтрига на мажоритарних округах у Львівськійобласті, бо це боротьба двох підходів.З одного боку громадський діяч Іван Васюник, людина з глобальним мисленням, а з іншого –  представник комерційного каналу Дмитро Добродомов, журналіст, час якого зупинився на  «Народному контролі», витворі радянських часів. Ми ще не забули, як дефіцит товарів списували на нечесних завмагів, а народні контролери замість того, щоб змінювати всю систему, боролися з вітряками.

Зрештою, виборцеві самому визначатись, хто до нього йде щиро, а хто натягує маскувальну шкуру.

Віктор ШЕВЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *