“Рембо” взяли в Рогатині

"Ратуша", 28 травня

|

Після абсолютно провальної спецоперації із затримання першого травня 2009 року спецпідрозділом “УБОЗ “Сокіл” у селищі Соснівка відомого кримінального авторитета з Червонограда Костянтина Литвиненка на прізвисько “Рембо” і “Лісник” (www.ratusha.lviv.ua/rembo.html) львівська міліція цього разу підійшла до проблеми серйозніше. Всі ще пам’ятали, що тоді одного з учасників затримання “Рембо” поранив у ногу та втік, прикриваючись то заручником, то працівником правоохоронних органів, тому й жартувати не мали наміру.

Місцезнаходження “Рембо” виявили співробітники технічного відділу УБОЗ, які контролювали одразу кілька телефонних ліній. Оперативна інформація показала, що невловимий  правоохоронцями Литвиненко рухається з Львівщини у бік сусідньої області. Врешті його присутність підтвердили опера та агентура у місті Рогатин Івано-Франківської області, і туди, 22 травня, негайно виїхав львівський “Сокіл”…

Знаючи про те, що “Рембо” не задумуючись стріляє, до підготовки операції підійшли дуже помірковано і грунтовно: особисто керувати нею взявся начальник Львівського УБОЗу, полковник Авраменко. Можливість затримати Литвиненка на центральній площі Рогатина неодмінно відхилили, адже велика кількість перехожих могла б призвести і до значної кількості випадкових жертв. Було прийнято рішення: у разі необхідності, неодмінно застосовувати зброю. Литвиненка завели за ріг глухої вулички, де на нього відразу ж напали двоє “соколят” — один вдарив його рукояткою пістолета, інший, побачивши, що “Рембо” потягнувся до барсетки, миттєво ж вистрілив йому у плече (цікава деталь — кулі так згодом і не знайшли, а прокуратуру Рогатина намагалися переконати в тому, що ця легка рвана рана спричинена не кулею, а ударом під час боротьби). Пізніше керівництво Львівського ГУ УМВС розповсюдило в ЗМІ інформацію про те, що “Рембо” “взяв особисто командир Львівського спецпідрозділу “Сокіл”. Та це повідомлення не відповідало дійсності. Найвірогідніше, міліцейське обласне керівництво дехто з керівництва “Сокола” просто намагався ввести в оману, послуговуючись висловом письменника Федора Абрамова: “Чим далі від лінії фронту, тим більше є охочих дати полоненому по морді”. Хоча, розмовляючи з репортером “Ратуші”, начальник ГУ МВС у Львівській області генерал-лейтенант міліції Василь Пісний запевнив, що “командир “Сокола” особисто заламував Литвиненкові руку”. Однак є інформація, що ті, хто доповідав генералові, видали бажане за дійсне… 

Під час обшуку закривавленого Литвиненка, якого „запакували” в кайданки, у нього в барсетці знайшли гранату РГД — 5 і фальшиві документи. До “соколят” та їх методів Литвиненко претензій не мав і навіть подякував за те, що його під час затримання не вбили (а такий варіант був дуже вірогідний). Окрім “Рембо”, цього дня в Рогатині “Сокіл” затримав ще чотирьох осіб, які з ним спілкувались. Зокрема, правоохоронці “закрили” кримінального авторитета з Рогатина, в якого за плечима шість судимостей, а також його сина, водія-червоноградця і жінку, яка була з ними. Дві цікаві деталі: цей авторитет так само, як і Литвиненко, перебував у розшуку, а під час затримання від пережитого потрясіння і фізичного болю у кримінальника сталося часткове розвільнення шлунка. В спец­операції, розповів Василь Пісний, брали участь і двоє “соколят”, котрі відзначились під час провалу із захопленням Кості Литвиненка в Соснівці. Ще двоє працівиків міліції за “соснівське Ватерлоо” були звільнені з правоохоронних органів.

Сам “Рембо”, який зараз перебуває у Львівському СІЗО, за словами генерала Пісного, планував найближчим часом зникнути з Івано-Франківського регіону та переїхати в іншу область. Він вже навіть мав на руках квитки на потяг. Литвиненко, розмовляючи з оперативниками, переконано твердив, що йому може максимально загрожувати лише кілька років ув’язнення за втечу зі спецпоселення і наявність у нього гранати. Жодної заяви про вимагання, які він скоював з моменту втечі з Рівненського спецпоселення після 11-річної відсидки у Сокальській колонії, Литвиненка наразі у правоохоронців і справді нема. Але генерал Пісний поінформував, що прокуратура після подій в Соснівці, порушила кримінальну справу за фактом “замаху на життя працівника правоохоронних органів”, і тому він не радив би затриманому сподіватися на ліберальність суду…

Микола САВЕЛЬЄВ

P.S. Як інформує прес-служба Львівської облпрокуратури, 03. 02. 2000 Львівський обласний суд засудив одного із кримінальних авторитетів на прізвисько Костя “Рембо” за ст. 19 ч.4-93 п. “а”, “е”, “з”, “і”, 142 ч.3, 215-3 ч.2, 140 ч.2, 193 ч.3, 183 ч.1, 17-94, 190-1, 142 ч.2, 144 ч.3, 222 ч.1, 42 КК України (в редакції КК України 1960 року) до 15 років позбавлення волі. В подальшому, 4 квітня 2007 року Сарненський районний суд Рівненської області не відбуту частину покарання, а саме 4 роки 10 місяців 22 дні, замінили злочинцеві на обмеження волі та  направили  відбувати покарання у Городецький виправний центр (№131) у Рівненській області. Однак, засуджений Костя “Рембо” 10 квітня 2008 року втік із згаданого місця відбування покарання і з цього часу перебував у міждержавному розшуку. За оперативними даними працівників ГУ МВСУ у Львівській області, згаданий кримінальний авторитет переховувався на території Сокальського ра­йону Львівської області. Тому, за дорученням начальника ГУ МВСУ у Львівській області Пісного В. М. була організована оперативно-розшукова робота з метою затримати злочинця.  30 квітня 2009 року він був вистежений в м. Червонограді, у зв’язку з чим пра­цівники спецпідрозділу УБОЗ намагались його затримати, однак за відомими причинами, про які, до речі, писало багато ЗМІ, зокрема газета “Ратуша” від 7-13 травня 2009 у статті “‘’Рембо’’ втік, прикриваючись заручником”, йому вдалось втекти.

Як  з’ясувалось під час прокурорської перевірки, у процесі затримання працівниками УБОЗ ГУМВСУ у Львівській області Костя “Рембо” стріляв із вогнепальної зброї у працівників УБОЗ, спричинивши їм кілька вогнепальних поранень. З приводу цього, прокуратура м. Червонограда 25 травня 2009 року порушила кримінальну справу за фактом посягання на життя працівників правоохоронного органу, за ознаками злочину, передбаченого ст. 348 КК України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від дев’яти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *