«Вікно життя»: усі діти бажані

Львівський портал

|

Усі діти бажані, і для усіх них знайдеться місце під сонцем. Навіть для тих, кого покинули власні батьки. 

Перше в Україні «Вікно життя» – спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити небажану новонароджену дитину, – відкрили у Львівському державному перинатальному центрі по вул. Вашингтона, 6. Це стало початком реалізації масштабного соціального проекту, покликаного звернути увагу суспільства на проблему жорстокого ставлення до так званих небажаних немовлят. Головним ініціатором та спонсором такого проекту став народний депутат України Петро Писарчук.

Передумовою відкриття «Вікна життя» стали скандальні факти, коли молоді матері викидали своїх новонароджених малюків на смітники, фактично не залишаючи їм жодного шансу вижити. Лише від початку року на Львівщині зафіксовано три таких випадки. У той же час, за словами головного лікаря Львівського державного перинатального центру Лариси Янів, впродовж останніх трьох років у пологових будинках Львова не зареєстровано жодного випадку офіційної відмови від новонародженої дитинки.

Власне «Вікно життя» розраховане на жінок, які з тих чи інших причин приховують свою вагітність від родичів та знайомих, і протягом вагітності самотужки намагаються позбутися плоду. Якщо ж це їм не вдається, то вони народжують поза медичними закладами, аби не реєструвати народження дитини. Натомість малюків такі горе-матері залишають напризволяще.

Реклама партнерів

«Метою відкриття «Вікна життя» є збереження життя новонародженої дитини, яка є небажаною для своєї матері. Йдеться в першу чергу про тих жінок, які народжують не у пологових будинках. Найчастіше це студентки, які намагаються позбутися своєї дитини через нерозуміння батьків. Ми гарантуємо, що біля цього пункту не буде стояти міліція та ніхто не буде допитуватись анкетні дані», – наголошує Лариса Янів.

Зокрема, пункт «Вікно життя» це спеціальне віконечко, яке відчиняється ззовні і в якому можна залишити новонароджену дитину. Після його зачинення чергові лікарі отримують сигнал, щоб прийняти дитину. Усе це відбувається анонімно, адже відповідне віконечко розміщене у малолюдному місці і від людини, яка залишає малюка, ніхто не допитується анкетних даних. У випадку ж, якщо мати захоче повернути свого малюка, то вона матиме таке право.

У той же час Лариса Янів наголошує, «Вікно життя» – це не центр для підкидування дітей. Натомість це вирішення проблеми для матерів, які опинилася у відчаї через народження дитини, та шанс вижити для їхніх малюків.

«З початку року лише у Львові було зафіксовано три випадки, коли на смітниках знаходили мертвих або покинутих новонароджених. Коли чуєш таку інформацію, то мало жахатися, треба щось робити. Тому якщо ми врятуємо хоча б одну дитину, то проживемо життя недаремно», – зазначає ініціатор проекту Петро Писарчук.

Львівський проект «Вікно життя» має на меті не лише обладнати пункти прийому небажаних дітей, а й реалізувати комплекс просвітницьких та інформаційних заходів, покликаних звести до мінімуму такі випадки.

Зокрема, за кошти Петра Писарчука випущено флаєри з інформацією про «Вікно життя», які волонтери роздаватимуть у так званих ризик-групах: школах, училищах та вишах. Окрім цього, у таких групах буде проведена низка семінарів із залученням психологів та матерів. Відтак кожна жінка, яка зіштовхнулась або може зіштовхнутись із проблемою небажаної вагітності, зможе отримати кваліфіковану психологічну допомогу. Паралельно з цим допомогу психолога можна отримати і за телефоном 8 (032) 247 47 01 або 247 47 02.  «Ми не агітуємо матерів віддавати своїх дітей державі. Йдеться про конкретну проблему: вбити чи подарувати життя. Адже в центрі нашої уваги ті матері, які здатні позбавити життя свою ж новонароджену дитину. Треба донести до цих жінок, що це страшний злочин не лише перед Богом, але й перед державою, який карається законом. І у тебе є вихід: врятувати дитину,  віднести її у «Вікно життя», – наголошує Петро Писарчук.

Відкриття першого «Вікна життя» символічно відбулося напередодні Дня матері, адже мета проекту – нагадати суспільству про найважливіше покликання жінки – стати мамою. 
Уляна КОПЦЮХ, "Львівський портал"
 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.