Стадіон до Євро-2012 у Львові будуватиме австрійська компанія «ALPINE BAU GmbH». Таке рішення у середу, 6 лютого, одноголосно прийняли члени конкурсної комісії.
Як розповів голова комісії Олег Синютка, найближчим часом із компанією укладуть генеральну угоду, угоду на проектування, а інвестиційну угоду для завершення будівництва у Львові ще готують. «Інвестиційну угоду буде підписано після завершення проектно-кошторисних робіт, її ще мають затвердити на сесії депутати Львівської міської ради, – говорить Олег Синютка. – Згідно з умовами конкурсу, компанія будує стадіон, завершує проектні роботи до червня 2008 і до кінця 2010 року має добудувати стадіон».
Проект компанії «ALPINE BAU GmbH» передбачає спорудження стадіону на 33 тис. місць. Вартість будівництва стадіону орієнтовно становить 85 млн євро. Серед останніх проектів компанії – будівництво стадіонів до Євро-2008 у австрійських містах Іннсбруку, Зальцбурзі та Кляґенфурті, а також компанія брала участь в будівництві мюнхенської “Альянц-арени”.
На перший погляд інтригу із будівником стадіону розкрили, а з іншого боку – ситуація виглядає ще більше завуальованою. Відомо, хто будуватиме стадіон, проте, за які кошти фірма це робитиме, досі невідомо.
Твердження Олега Синютки, що «роботи будуть виконані за інвестиційні кошти компанії „Альпіне”, і в тому числі і від використання активів – земельної ділянки площею 25 га», ще більше згустили морок над інвестором. На прохання журналістів просто пояснити людською мовою, хто фінансуватиме проект, голова конкурсної комісії завчено повторював вище вислів поданий. На прямі запитання відповідав розпливчасто і ухилявся від точності. Правду про інвестора із уст Олега Синютки почути так і не вдалося.
«Мені приємно, що конкурсна комісія нарешті прийняла рішення, якого чекала не лише громада Львова, а й усі шанувальники Євро-2012 в Україні, – тішиться міський голова Львова Андрій Садовий. – Досвід реалізації подібних проектів компанією „Альпіне” показує, що Львів вкладається в усі терміни з будівництва стадіону. Мені приємно, що до Львова повертаються австрійські архітектори і будівельники. Австрійці знають Львів, збудували тут багато шедеврів, якими ми пишаємось до сьогодні і впевнений, виконають всі роботи вчасно».
А от ентузіазму міських посадовців, що, мовляв, Львів найбільше підготовлений до проведення чемпіонату серед міст, які прийматимуть Євро, депутати міської ради не поділяють.
«Конкурсна комісія, як я і прогнозував, визначила не інвестора євростадіону, а його забудовника, – коментує журналістам депутат ЛМР від УНП Володимир Гірняк. – Тобто компанія «ALPINE BAU GmbH» визначена, як фірма, яка будуватиме стадіон. Але грошей на його будівництво вона давати не буде. Це видно у договорі, який місто планує підписати з нею. У ньому передбачено, що компанія виготовлятиме проект, за який має заплатити інвестор – за умови підписання інвестиційної угоди. Якщо ж інвестора будівництва стадіону знайдено не буде, то місту доведеться заплатити кошти самостійно. Проект коштує від 30 до 60 мільйонів гривень.
З одного боку, добре, що це передбачено, бо тоді Львів не втратить право на проведення Євро-2012. Але ключове питання пошуку інвестора залишається відкритим. Ми досі не знаємо, хто фінансуватиме будівництво стадіону.
Запитання щодо відсутності інвестора треба ставити до міського голови. Депутатський корпус дав йому всі інструменти, яких він просив, – від 25 гектарів землі до збільшення штату чиновників мерії. Проблема в тому, що всю інформацію з підготовки до чемпіонату Європи з футболу акумулювала одна особа. Навіть директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний точно всього не знає. Тому на сесії 14 лютого ми домагатимемося співдоповіді міського голови».
Марія СКИРА-ШЕТЕЛЯ, „Новий Погляд”