Радянські заощадження вже повертають!

Юлія БАСЕНКО, „Новий Погляд”

|

Від сьогодні, 11 січня, в Україні стартувала виплата коштів, які втратили вкладники Ощадбанку СРСР у 1991-1992 роках. Подавати відповідні заяви громадяни почали ще у вівторок, і цей процес показав, що, на жаль, без ажіотажу і довгих вуличних черг повернути свої грошові заощадження буде неможливо. Філії штурмують по всьому Львову, області та Україні загалом.

Черги вкладників заполонили чи не кожну ощадбанківську філію (ТВБВ) у нашому місті. За інформацією наших районних кореспондентів, аналогічна ситуація чи не в кожному райцентрі Львівської області та в столиці. Менеджмент територіальних відділень запевняє, що робить усе можливе, аби уникнути черг, і їх нібито майже немає. Та, на жаль, авторові цих рядків і редакційному фотографу довелося стати свідком зовсім іншої ситуації.

Учора біля одного з територіальних відділень Ощадного банку на розі Підвальної та Руської вулиць утворилася настільки довга черга, що її хвіст закінчувався під стінами Львівського оборонного муру. Скільки ще черговиків „відійшли на годинку”, підрахувати важко. Але те, що люди постійно кудись відходять і підходять до своїх місць, розповіла одна з бабусь-вкладниць кореспондентові „Погляду”, яка під дверима банку стала свідком та учасником штовханини. Черговики, а це здебільшого люди доволі похилого віку годинами стояли під дощем на мокрому снігу і чекали, що їх впустять усередину. Впускали і випускали по одному. Керівництву філії довелося поставити на дверях людину з ключами. Навіть отримати бланк заяви вкладника виявилося неможливим без черги, хоча керівництво філії Львівського обласного управління Ощадбанку України (далі: центрального обласного управління) запевнило „Погляд”, що ці бланки видають без черги.

Втім, не все так складно, вважають у центральному обласному управлінні, де кореспондентці повідомили, що додаткові операційні вікна працюють в установах Львова та районах області. Окрім того, у Львівській області, як і по всій Україні, продовжує збільшуватися робочий штат працівників, які обслуговуватимуть вкладників. У Львівській області до роботи з вкладниками прийнято 32 додаткових адміністратори-консультанти, ще 60 буде прийнято найближчим часом. „Ощадний банк вживає усіх заходів, щоб забезпечити нормальну роботу усіх підзвітних установ, яку поклав на нього уряд. Отож, незабаром черги зникнуть”, – запевняє Марія Романчак, начальниця відділу депозитів та компенсаційних виплат філії ЛОУ Ощадбанку.

Керівництво Ощадбанку України закликає громадян самим не створювати зайвого ажіотажу. Прийом заяв вкладників проходитиме в необмежений термін, і свої компенсації отримає кожен заявник, запевняє керівництво фінустанови.

Як повертати гроші?

Щоб зареєструватися у „Реєстр вкладників заощаджень громадян”, кожен громадянин повинен заповнити відповідну заяву та принести такі документи: паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, серію і номер паспорта, дату і місце видачі, ідентифікаційний код і його копію або відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (якщо така є), ощадні книжки за вкладами Ощадбанку СРСР, цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР).

Бланк заяви вкладника можна отримати у будь-якій філії БЕЗ ЧЕРГИ! За інформацієїю „Погляду”, найменше проблем із видачею цих бланків у Львівській міській філії Ощадбанку, що на вулиці Валовій. Можливо, що в довколишніх районах із цим також проблем немає. З іншими відділеннями нашій газеті пообіцяло розібратися керівництво центрального обласного управління. Окрім того, читачі „Погляду” можуть вирізати бланк заяви на цій сторінці. Заповнивши заяву правильно, ви можете нести її разом із переліченими вище документами і їх копіями у свою найближчу філію. Марія Романчак пообіцяла нам, що ці заяви прийматимуть у будь-якій філії у Львівській області.

Після подачі документів вам мають пояснити, як і в який термін відбудеться повернення ваших вкладів.

Усі вклади, розмір яких не перевищує тисячі гривень, повернуть повність. Усі інші цього року обмежують розміром однієї тисячі гривень. Розмір компенсації вимірюють у співвідношенні 1,05 гривень за кожен втрачений радянський карбованець. Для усіх, хто забажає, банк пропонуватиме залишити гроші на власному депозитному рахунку під 13,5% річних у гривнях.

Термін подачі документів у часі необмежений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *