Гарному товарству i пальма - ялинка!

Богдан ВОЛОШИН, „Новий Погляд”

|

Щороку процедура купiвлi ялинки на свята, встановлення її у квартирi та прикрашання завдає купу прикрощiв: лiсова красуня то завелика, то несиметрична, то надто густа, то заширока… Врештi-решт я склав перелiк із правилами вибору ялинки, яким користуюся дотепер.

Найперше треба пам`ятати – купуючи ялинку, рiвняйте її не до свого зросту, а до висоти i ширини помешкання. В iншому разi можете втрапити в ситуацiю, коли макiвка деревця стримiтиме з кватирки, а стовбур випиратиме з вхiдних дверей. Тодi вам доведеться зустрiчати Новий рiк окремо вiд ялинки. Можливо, навiть з ненависними сусiдами, якi полюбляють заливати ваше затишне кубельце.

Крiм того, iдучи на ялинковий базар, подивiться в енциклопедiю на слово “ялина”, де є її чiткий опис. Бо в напiвтемрявi наших вулиць вам можуть пiдсунути натомiсть карпатський ялiвець, корабельну сосну або лiванський кедр. Якщо ялiвець ви ще якось додому донесете, то для транспортування сосни чи кедра доведеться винаймати вантажiвку.

Ще одна порада – купуючи новорiчне деревце, звернiть увагу на корiння. Якщо воно є, рубайте його негайно! Дерева з корiнням мають властивiсть прийматися, продираючись крiзь стелю до сусiдського абажура.

Є тисячi способiв встановлювати ялинку в кiмнатi. Найпопулярнiшi з них: встромити деревище у хрестовину, прибити цвяхами до пiдлоги, пiдвiсити до гака, на якому висить люстра та прив`язати деревце до клямки туалету. Всi вони давно осудженi “Грiнпiсом”.

Як на мене, найкраще ялинку прикопати у вiдрi з пiском. Регулярно її пiдливаючи, можете бути певнi, що вона простоїть аж до Великоднiх свят. Для цього не конче закопувати в пiсок упаковки з аспiрином i анальгiном, пiдливати корвалолом i настоянкою календули, пiдсипати попелом з поховальної урни коханої бабусi. Потрiбна звичайна хлорована вода з крана i регулярнiсть процедури.

Коли ж деревце таки зiв`яне, опустить гiлочки до пiдлоги i стане схожим на пiдпилого Дiда Мороза, розiп`ятого на електричних гiрляндах, – не поспiшайте скрiплювати всохлу глицю клеєм ПВА, “Моментом” чи епоксидною смолою. Краще ретельнiше пiдмiтайте. Будьте вдячнi – дайте можливiсть ялинцi, що вiрно вiдслужила, гiдно померти.

Тепер про прикраси. Рiзноманiтнi iграшки, гiрлянди, конфетi, “дощик” – цим уже нiкого не здивуєш. Щоб ваша красуня вiдрiзнялася вiд iнших, треба трошки довше помiзкувати i придумати щось оригiнальне. Можна клейкою стрiчкою поприлiплювати до гiлочок грошовi знаки рiзного номiналу. Пiдiйдуть й долари, якщо вони у вас є. Побачите, як папiрцi казково виграють магнiтними стрiчечками при свiтлi свiчок, вселяючи в душу певнiсть, що наступний рiк буде щедрiшим. Або повiсьте на ялинку всю закуску, яку плануєте спожити новорiчної ночi. (Тепер, при бажаннi, харчi можна розфасувати у пакети.) А на макiвку причепiть трилiтрову плящину “Української з перцем”. Гарантую, що усеньку нiч вiд ялинки ви не вiдiйдете, пильнуючи, щоб на самотi з нею не залишлися найбiднiшi з родини. А ще можна на гiлки понаштрикувати листочки з побажаннями, якi мають збутися у Новому роцi. Якщо гiлочок забракне – смiливо клейте їх на стiну. I про нездiйсненнi мрiї варто пам`ятати…

Зрештою, рiч не в ялинцi, а у вiдчуттi свята, яке дарує удачу i надiю на краще. Пригадую, якось менi довелося зустрiчати Новий рiк без ялинки, але бiля крислатої фiнiкової пальми, яку ми прикрасили кiлькома гумовими кульками i двома кiльцями куликiвської ковбаси. I, зiзнаюся, рiк той був чи не найкращий у моєму життi. Принаймнi з тих, що пам`ятаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *