Репресії за китайською стіною

Ірина Юзик, "Ратуша"

|

У львів’ян, які не надто цікавляться проблемою прав людини у Китаї (підозрюю, що таких — більшість), є не надто багато передумов дізнатися, що таке Фалунь Дафа (східна практика самовдосконалення) і як жорстоко там поводяться з її послідовниками.

Нещодавно із Києва до нас приїхали ті нечисленні українці, які сповідують це східне вчення, аби протестувати „проти підтримки урядом України компартії Китаю у переслідуванні 100 млн мирних послідовників Фалунь Дафа та видалення у них органів задля продажу”. Акція на проспекті Свободи зацікавила небагатьох перехожих — надто вже вражаюче-неправдоподібними були фотографії і написи на плакаті за спинами організаторів. Організатор акції — Антон Прийма — розповів про суть вчення. Отже, Фалунь Дафа (інша назва — Фалуньгун), — інформував пан Антон, — китайська стародавня практика, система самовдосконалення за принципом Істина-Доброта-Терпіння, яка передбачає комплекс вправ для загартовування тіла і не має в собі комерційного, релігійного чи політичного змісту. Вона допомагає людям жити в здоров’ї та злагоді, підвищувати свою мораль і покращувати здоров’я. Послідовники Фалунь Дафа живуть у понад 80 країнах світу, навіть у Києві їх близько 100. Для їх переслідування 10 червня 1999 року створили секретну організацію з необмеженими повноваженнями „Комітет 6102. Прихильників Фалунь Дафа затримували в парках, коли вони виконували свої вправи, закривали у в’язниці і концтабори, а потім, за твердженням п. Прийми, видаляли у живих людей здорові органи. “За даними Всесвітньої організації з розслідування правопорушень, щодо Фалунь Дафа, з 1999 року від репресій загинули понад 3000 послідовників практики самовдосконалення. Остаточна кількість загиблих не встановлена, оскільки з багатьох концтаборів комуністичної партії Китаю люди не повертаються. Колишній держсекретар Канади Д.Кілгур та адвокат Д. Мейтас у липні 2006 року, провівши двомісячне розслідування, підтвердили чутки про незаконне видалення органів у послідовників Фалунь Дафа, нелегально ув’язнених у щонайменше 36 концентраційних і трудових таборах і тюрмах Китаю. У щорічних звітах ООН зафіксовано понад 40 видів тортур, які застосовує комуністичний режим Китаю до послідовників Фалунь Дафа”, — розпачає пан Прийма. Світова громадськість боїться, що перед початком Олімпійських ігор — 2008, які проходитимуть у Китаї, комуністична партія може знищити ув’язнених у концтаборах як „речові докази”.

У присутніх виникало запитання, чому, власне, київські послідовники Фалуньгуна вважають, що Україна підтримує репресії компартії Китаю? Виявляється, 12 червня 2007 року Держкомітет із питань національностей та релігій України повідомив послідовницю Фалунь Дафа громадянку КНР пані Лі Ічжен, що їй відмовлено у наданні статусу біженця на території нашої держави. І цим поставив під загрозу життя особи, яка звернулася до керівництва України по допомогу, а також висловив свою мовчазну згоду з репресіями, що тривають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...