Аргументи Львівської опери для польського кардинала

Наталя ДУДКО, "Ратуша"

|

Львівська опера повернулася з гастролей у Польщі та Чехії. До Варшави трупу театру запросив директор Варшавської опери: то після того, як побував у Львівській опері, знайшов „вікно” у вересні 2007-го, хоча перед цим казав, що вільне місце у графіку є тільки на 2009 чи 2011 роки.

“Це дуже важлива оцінка рівня нашого театру. Гастролі 250 осіб упродовж майже тижня потребують величезних коштів. Держава таких коштів не дасть ніколи. Однак нам вдалося переконати Польську страхову компанію (PZU) в потрібності таких гастролей, і вони профінансували їх”, — зазначив директор Театру опери та балету Тадей Едер. Це вперше колектив виступав у Польщі зі світовою класикою, а не з українською класикою чи фольклором.

Колектив театру, за словами його директора, дуже скрупульозно поставився до добору виконавців, адже Варшавська опера — найбільша сцена світу (зал на 2000 місць). Вистави львів’ян відвідали дружина президента Польщі, голова сейму, 5 міністрів, кардинал Глемп.

“Один з головних акцентів в опері “Бал-маскарад” зробила Наталя Дацько (напередодні гастролей її зараховано в штат нашої опери), високо оцінили також наш хор і оркестр. Щодо балету, то завдяки партії Квазімодо у виконанні Олега Петрика кардинал Глемп вийшов на сцену після балету “Есмеральда”, попри суперечливі для церковної особи моменти (актор в образі священика, який готовий за її поцілунок зняти хрест і позбутися сану)”, — розповів Тадей Едер. Львівська опера також показала у Польщі в базиліці Найсвятішого Серця Ісусового „Мойсея”, на прохання директора Варшавської опери.

У чеському місті Злін театр представив оперу “Бал-маскарад”. Після цього виступу з’явилися пропозиції про співпрацю від Празької опери, від опери зі Словаччини, Угорщини.

А в грудні приємна несподіванка чекає на львів’ян — до нашого міста завітає з гастролями Варшавська опера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.