Львів’яни! Захистіть себе самі!

Віктор ЧАРНОМСЬКИЙ, «Ратуша»

|

Влада, котра обіцяла встановити „комунальну справедливість”, чинить свавілля

„Приходять в одежі овечій, а всередині — хижі вовки” – Євангеліє від Матвія, розділ 7, вірш 15/

Безперечно, попри глобальні проблеми потепління на Земній кулі та чергового наближення виборів-перевиборів, наших краян усе-таки турбує якість тепло- та водопостачання, послуги ЖЕКів (ЛКП) з утримання житла та прибудинкової території, і, зрозуміло, на все це обґрунтовані ціни. ЖЕКи вимагають сплачувати квартплату за послуги, які вони фактично не надають. Вартість обігріву 1 м2 житлової площі за умови використання системи центрального опалення втричі більша, ніж в індивідуальних системах обігріву. Хоча принцип центрального опалення розробляли та впроваджували на підставі наукових та експериментальних досліджень, які довели його економічність, відповідно, саме така система мала б бути дешевшою для споживача. Щодо ж водопостачання, то воно своїми „куцими” графіками просто принижує людську гідність.

Що цікаво: мер Садовий і керівництво „Львівводоканалу” вперше відчули серйозний немітинговий опір городян, які писали багатотисячні позови з вимогою перерахувати їм незаконно переплачені кошти за водопостачання (своя копійка дорожче, ніж чужий карбованець). Щоправда, робити ці перерахунки влада категорично відмовлялась, посилаючись на те, що справа ще у Вищому господарському суді, а якщо той раптом стане на бік „Водоканалу”, то хто повертатиме гроші підприємству? Кульмінацією ж тарифних непорозумінь стало невдоволення широких верств населення, яких почали тягнути до суду, бо львів’яни чомусь не бажали платити за неякісні або взагалі ненадані їм комунальні послуги! Але ж боротьба з тотальним обманом громадян комунальними підприємствами і була тим козирем п. Садового, який дозволив перемогти конкурентів на виборах у боротьбі за крісло мера?!

Тепер, про все за порядком, або, як казав один психолог-невдаха: „Давайте поговоримо”. ЛКП „Львівводоканал” надсилає вам попередження про від’єднання від мереж водопостачання та водовідведення через несплату вами (на їх думку) вказаних послуг, покликаючись на Постанову КМУ від 30.12.97 № 1497 (втратила чинність у липні 2005 р. після прийняття Закону „Про житлово-комунальні послуги”). Саме в цій Постанові вказано, що з ініціативи виробника (надавача) згаданих послуг із вами мали б укласти договір (що також вимагає Цивільний кодекс ст. ст. 638, 640-1, 642-1, 653-1), який і є підставою для взаємних претензій. А претензій у нас до цього „водяного” підприємства достатньо: відсутність у більшості населення міста цілодобового водопостачання (в результаті через тріщини труб відбувається затікання в середину водопроводу фекальних вод, утворюються синьо-зелені водорості, отрута з яких не зникає при хлоруванні та кип’ятінні), відсутність відповідного тиску, що в комплексі та відповідно до чинного законодавства зумовлює зменшення оплати за цю послугу. Також, згідно з Постановою КМ № 1497, Закону „Про житлово-комунальні послуги” ст. 24 ч. 2 п. 4, Закону „Про захист прав споживача” ст. ст. 4 п. 4, 21 ч. 1 п. п. 5.8 вам зобов’язані надати інформацію щодо утворення тарифу на послуги, які надає підприємство. Тепер „Львівводоконал” обґрунтовує свої вимоги ст. ст. 67, 68 Житлового кодексу, але це стосується тільки мешканців НЕПРИВАТИЗОВАНИХ (!!!) квартир. А стаття 22 ЗУ „Про питну воду та питне водопостачання”, а також пункти 13 „Правил користування системами водопостачання та водовідведення в містах і селищах України” від 01.07.1994 р. можуть бути вжиті лише за умови виконання норм вище перелічених законів України. Та ще й керуючись розділом V ст. 19 п. 1 Закону „Про житлово-комунальні послуги”, в якому, зокрема, зазначено: „Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах”.

Однією з форм обману жителів „Водоканалом” є його вимога платити за шестигодинну подачу води таку саму ціну, яку платять і ті щасливі мешканці, яким цю послугу надають цілодобово.

Слід ще додати, що тариф за 1 м3 питної води 1 грн 15 коп. чинний донині з 2004 р., а виставлений „Львівводоканалом” рахунок, у якому 1 м3 коштує 1 грн 84 коп., є ще одним обманом споживачів, бо ще в грудні 2006 року Апеляційний господарський суд тариф 1 грн 84 коп. і 1 грн 57 коп визнав НЕДІЙСНИМИ. На нашу думку, варто звернути увагу читача і на ознаки злочину з боку цього підприємства, відповідальність за який передбачена ст. 225 ККУ — обрахунок споживача в зв’язку із завищенням реального боргу, який у разі спору може встановити тільки суд. До речі, встановлення „спрутів”, „тараканів” тощо у разі спору про розмір боргу без рішення суду, несе ознаки злочинів, відповідальність за які передбачена нормами ст. ст. 364, 365 ККУ — зловживання владою або службовим становищем і перевищення влади або службових повноважень, чи не так юристе міськради № 1 пані Г. Пайонкевич?

Ці пояснення, маємо надію, дадуть нашим читачам можливість, ознайомившись із переліченими вище законодавчими актами, захистити свої права від свавілля чиновників міста, тепер уже керованих мером п. А. Садовим, який уміло маніпулював і маніпулює людською довірою. Ніхто не сперечається, що платити за отримане потріб­но, але ніхто ж не поспішає платити в магазині за ліверну ковбасу як за дрогобицьку, або й взагалі лізти до гаманця за купюрами, якщо продавець тобі нічого не дав?

В одному з наступних випусків „Ратуша” продовжить тему захисту прав мешканців міста у сфері отримання послуг з централізованого теплопостачання та послуг із утримання житла. Ми також пояснимо основи юридичного захисту в судовому процесі проти незаконних вимог львівських комунальників.

P.S. Член комісії з питань депутатської діяльності і законності депутат ЛМР Т. Дяків: „Мною був витребуваний з юри­дич­ного управ­ління ЛМР ре­єстр справ, які розглядали в судах у 2006 — 2007 рр. Будь-яких документів про оскарження рішення міськрадою, прийнятого Апеляційним господарським судом про скасування тарифів на житлово-комунальні послуги та холодне водопостачання в цьому реєстрі просто нема! Отже, відповіді ЛКП (ЖЕКів), райдержадміністрацій громадянам про те, що в цьому питанні останню крапку поставить Верховний Суд, є неправдивими”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.