Мер Садовий — свідомий організатор системних порушень?

Віктор ЧАРНОМСЬКИЙ, «Ратуша»

|

Посадові особи органів самоврядування, приступаючи до виконання своїх обов’язків, зобов’язані пройти відповідну церемонію, а саме — прийняти передбачену законом присягу.

А невиконання закладених у текст присяги конкретних норм може бути підставою для припинення повноважень такого діяча та усунення його зі, здавалось би, недосяжно високої посади. Цей юридичний механізм регулюють такі правові документи, як „Закон про службу в органах місцевого самоврядування” та „Закон про державну службу”. Мер Львова А. Садовий теж має нести не групову, а ПЕРСОНАЛЬНУ відповідальність та забезпечувати у межах своїх повноважень дотримання Конституції та законів України. А от як він це робить, ми попросили розповісти члена комісії з питань депутатської діяльності та законності депутата ЛМР п. Теодора Дяківа:

— На мій превеликий жаль, потішити читачів „Ратуші” мені навряд чи вдасться, адже в місті відбувається системне порушення прав громадян державними службовцями різних рівнів, які саме і є підпорядкованими міському голові — пану А. Садовому. А най­гірше те, що він не тільки про це достеменно знає, а й в деяких випадках свідомо вчиняє дії, що призводять до порушень майнових прав наших краян. Наприклад: усім відомо, що житлові будинки у Львові мають підвали, півпідвали, цоколі, мансарди, надбудови та інше, які належать до категорії нежитлових і, згідно з рішенням Конституційного суду, є власністю мешканців цього будинку, яка не потребує будь-яких додаткових актів про приватизацію. Всупереч інтересам жителів цих будинків, начальником відділу комунального майна та власності ЛМР складаються списки таких приміщень, потім він подає їх на засідання виконкому, де приймають рішення про оформлення права власності міста на це майно. Потім ці приміщення передають комусь в оренду або ж і взагалі продають. На це порушення прав мешканців я звертав увагу міського голови безпосередньо на засіданнях міськвиконкому, на що він мені відповів: „Якщо ми не оформимо права власності на ці приміщення містом, то хтось інший оформить їх на себе”. Я це зрозумів так — хто перший вкраде, той і правий, адже ці гроші могли б бути використані мешканцями для того ж банального ремонту, який завжди потрібний будь-якій будівлі.

Наступні широкомасштабні порушення, які свідомо і постійно вчиняють із відома мера — порушення прав львів’ян на володіння землею. Андрій Іванович проінформований моїм депутатським запитом про вилучення земельних ділянок із законного користування громадян, яке здійснюють підвладні йому райці. Потім цю земельну площу продають грошовитим громадянам або підприємствам.

Системним порушенням є і позбавлення громадян права на захист проти чиновницького свавілля, на що мною також подано запит до п. Садового. Розглянемо конкретну ситуацію: люди звертаються до громадських організацій із проханням надати їм допомогу у вирішенні юридичних питань, адже адвоката може найняти не кожний. Так ось, першим заступником міського голови п. О. Синюткою не було допущено координатора громадського Форуму, який до того є ще й моїм помічником-консультантом, п. О.Мацеха до розв’язання конфліктної ситуації між мешканцями житлового будинку по вул. Клепарівській, 13 та підприємцем щодо влаштування літнього майданчика біля кафе, замість дитячого, який тут існував. Другого мого помічника, керівника секції Форуму із самоорганізації населення п. Л. Качмар не було допущено представником Галицької районної адміністрації п. Юрківим до участі в розгляді скарги мешканців будинку по вул.

І. Фран­ка, 114. Зверну вашу увагу на ст. 59 Конституції України, якою встановлено, що кожен має право на правову допомогу та є вільним у виборі захисника своїх прав. Копія цього запиту надіслана також прокуророві м. Львова п. А. Палюху з проханням повідомити мене про вжиті заходи.

Давайте розглянемо питання про порушення прав співвласників багатоповерхових будинків і житлових кооперативів. Андрій Іванович не хотів визнавати законності їхніх вимог, і тому довелося ви­грати п’ять судових процесів, після яких міськвиконком 8 червня змушений був прийняти рішення на користь цих громадян. Можу назвати й інші випадки системного порушення законів міським головою, оскільки я навів приклади тільки найбільш масштабних, які зачіпають інтереси десятків тисяч мешканців міста. Всі ці громадяни мають право вимагати від мера дотримання ним і його підлеглими Конституції України та інших законів нашої держави, бо якщо таке правове свавілля триватиме й далі, п.Садовий має всі шанси невдовзі позбутися своєї високої посади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.