Списки оголошено

Юлія КУХАР, "Новий погляд"

|

Цього тижня в Україні завершилися з’їзди практично всіх партій та блоків-учасників виборчих перегонів. Хоча вчора на офіційному сайті Центральної виборчої комісії були зареєстровані кандидати лише від Комуністичної партії, виборчі списки інших політичних сил можна вважати оголошеними.

У більшості випадків присутність кандидатів та їх розташування у списках не викликали особливих несподіванок для українських громадян. У самих принципах формування списків також мало що змінилося, хоча вожді демократичного табору і оголосили курс на очищення.

Неочікуваною стала хіба що перша п’ятірка у Партії Регіонів, де лише перших двох кандидатів можна вважати рафінованими регіоналами – це сам лідер партії Віктор Янукович та керівниця фракції Раїса Богатирьова. Загалом у ПРУ розчинилося немало політиків різного забарвлення, проте сама біло-блакитна кольорова гамма, не набуває нових відтінків, оскільки обов’язковою умовою вступу до ПРУ є відмова від попередньої політичної приналежності.

Присутність у Регіонах двох яскравих жінок (Раїси Богатирьової та Інни Богословської) однозначно додасть партії кілька додаткових балів. Цікаво, що своєму колишньому однопартійцю, покійному Кушнарьову, в особі Богословської знайшли гідну заміну. Інна Германівна виступатиме сильним рупором своєї політичної сили та під час публічних дебатів не лізтиме за словом у кишеню. При чому відомо, кому саме протистоятиме колишня лідерка „Віча” та „Команди озимого покоління” – лідерці БЮТ Юлії Тимошенко. На минулих виборах пані Богословська активно протистояла Юлії Володимирівні, щоправда, тоді вона була також відома, як невтомний борець з „азарівщиною”…

Поки що публічного „мочилова” між політичними силами не помітно, втім, офіційно виборча кампанія тільки стартувала.

Як і передбачав „Погляд”, прізвища основного складу кандидатів у народні депутати є маловідомими для більшості громадян та й для багатьох журналістів. Тобто електорату традиційно проплонують на вибір перший десяток.

Інша несподіванка для громадян та політичних аналітиків – відсутність Петра Порошенка у виборчому списку блоку „Наша Україна-Народна самооборона”. Хоча „помаранчеві” попереджали про очищення списку від тих, хто дискредитує їх, ще два тижні тому голова Львівського обасного виборчого штабу „НУ-НС” Олександр Старовойт запевняв „Погляд” у тому, що пан Порошенко разом із Олександром Третьяковим будуть у списках демократів. Можливо, шоколадному магнатові одразу запропонували конкретне крісло.

Мало нашого брата…

Показовою прикрістю для Львівської області є несуттєве скорочення вихідців з нашого регіону на прохідних місцях виборчих списків. Лише в іменному блоці Юлії Тимошенко представники галицького політикуму представлені більш-менш гідно – це депутати ВРУ V скликання Андрій Шкіль, Володимир Яворівський, Степан Курпіль. Серед новачків у парламенті VI скликання буде представлений голова ЛОО БЮТ Іван Денькович (115 місце), Ігор Гринів (42-й), Михайло Косів (126-й), а також депутати Львівської облради Михайло Давимука, Олекса Гудима, Євген Буба. Щодо останніх трьох, то їхня присутність у парламенті після 30 вересня залишається під великим знаком питання. Наприклад, Михайлові Давимуці, який напередодні розпуску парламенту покинув РУХ заради БЮТівських лав, запропоновано лише 135 місце у виборчому списку. Олекса Гудима та Євген Буба займають відповідно 160-ту і 247-му позиції. Тут слід врахувати, що якщо Блок Юлії Тимошенко братиме участь у формуванні уряду, то депутати у його виборчому списку можуть посунутися не менше, як на 10 позицій догори.

Приблизно стільки ж „прохідних” львів’яни у блоці „НУ-НС”. Серед кандидатів від мегаблоку, які є корінними галичанами або тим чи іншим способом пов’язані з нашим регіоном, до парламенту, ймовірно, потраплять дев’ятеро наших земляків – це Святослав Вакарчук (до речі, вперше балатується у народні депутати,займає 15-ту позицію), кандидат №26 Василь Куйбіда, Тарас Стецьків (№29), 44 – Оксана Білозір, 47 – Володимир В’язівський, 78 – Ярослав Кендзьор, 80 – Андрій Парубій, 94 – Степан Хмара, 101 – Орест Друль. За словами пана Старовойта, блок „НУ-НС” розраховує провести до Верховної Ради близько сотні своїх кандидатів. Виходячи з їх розрахунків, а також можливого просування спику після формування уряду, останнім прохідним може вважати себе 110-й кандидат від мегаблоку. Тому наступні півтора десятка галицьких кандидатів, починаючи від 144-го Івана Гаврилюка, очевидно, так і залишаться кандидатами.

Ще менше представників Львівщини у виборчому списку Партії Регіонів. Та навіть більшість з них можна лише умовно назвати такими – це Тарас Чорновіл, Анна Герман та Володимир Зубик (№98). Єдиний корінний „прохідний” львів’янин у повному розумінні цього слова, Петро Писарчук, перебуває на 154 місці у списку ПРУ. Голову ЛОО ПРУ Олексія Радзієвського посунули на 100 розицій до низу, до 257 сходинки. Поруч із ним, на 255 місці, наш колишній земляк Володимир Пєхота. Ще двоє галичан (О. Сендега – 273 та С. Уваров – 289) мають мало шансів опинитися у парламенті – за оптимістичними підрахунками самих регіоналів, до парламенту вони потраплять в кількості 250 депутатів.

Прохідний комуніст на парламентських виборах-2007 лише один – це №9 у списку КПУ Олександр Голуб, найближе до нього записаний голова ЛОО КПУ Олександр Калинюк №44.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.