Однокласники-душогуби

Євген ЛАДИЖЕНСЬКИЙ, «Україна і час»

|

По десять років позбавлення волі отримали двоє молодих львів`ян, які жорстоко побили свого товариша, а потім викинули його з вікна шостого поверху. На суді убивці каялися у скоєному і стверджували, що причиною їхньої невмотивованої агресії до загиблого стала горілка.

Самогубство чи убивство?

Про смерть Ігоря Луцика (прізвище з етичних міркувань змінено) повідомив міліцію його сусід. Набравши номер чергової частини, чоловік схвильованим голосом сказав, що біля під`їзду під вікнами багатоповерхового будинку, в якому він проживає, побачив труп Ігоря, студента Національного університету “Львівська політехніка”. На місце пригоди відразу вирушила слідчо-оперативна група з-поміж міліціонерів, працівників прокуратури та експертів. Правоохоронці з`ясували, що хлопець помер від больового шоку та численних переломів, отриманих під час падіння з великої висоти.

Розслідуючи обставини смерті, оперативники спочатку схилялися до думки, що студент вирішив звести рахунки із життям і сам викинувся з вікна. Однак версія ця проіснувала недовго — правоохоронці опитали сусідів покійного, знайомих та батьків і з`ясували, що добровільно покидати цей світ у Луцика не було жодних причин. З іншого боку, експерти у результаті розтину тіла покійного виявили, що незадовго до смерті Ігор зазнав катувань, ознак яких не було видно під час побіжного огляду. Тому оперативники взялися розробляти іншу версію, а згодом їхні зусилля увінчалися успіхом — правоохоронці відтворили цілковиту картину злочину та схопили двох молодиків, підозрюваних у скоєнні вбивства.

Неочікувана зустріч

У суботу ввечері Костянтин Самійло, охоронець однієї фірми, та безробітний Орест Піддубецький вирушили у центральну частину міста, аби розвіяти нудьгу. А якщо точніше, то усі їхні розваги звелися до ходіння численними кнайпами, у кожній з яких друзі залишали після себе порожні чарки та пляшки з-під пива. Не виключено, що цей день завершився би для них лише сильним сп`янінням і вранішнім головним болем, якби на проспекті Свободи хлопці не помітили однокласника Ігоря Луцика. Орест та Костянтин зустрічі з Луциком неймовірно втішилися. Тим паче, що гроші їхні вже закінчувалися, а завершувати вечір на такій сумній ноті друзяки аж ніяк не хотіли. Хлопці привіталися з однокласником і практично одночасно згадали Ігореві, що на ньому “висить” боржок — 100 гривень. Мовляв, колись позичив, тепер, будь ласкавий, розплатися сповна. Луцик, на свою біду, таких грошей не мав при собі.

— Ми притиснули Ігоря до стінки і змусили його вивернути кишені, — зізнався після затримання правоохоронцям Орест. — Він мав лише п`ять гривень. Оскільки ми стояли на вулиці, на людному місці, то Ігоря бити не стали, запропонували поїхати до нього додому по борг. Ігор не відмовився. А у маршрутці попередили: якщо не віддасть гроші — добром для нього це не завершиться.

Від слів до діла

Своїх погроз молодики таки дотримались. Як установило слідство, перших ударів хлопцю вони завдали просто на сходовій клітці. Бо, піднявшись на шостий поверх, Ігор раптом заявив конвоїрам, що ні грошей, ні ключів від помешкання немає. Такий поворот подій дуже не сподобався хлопцям. Не на жарт розлютившись, вони накинулися на Ігоря з кулаками і змусили його відчинити двері. Згодом катування однокласники продовжили у квартирі. Ігор, очевидно, зрозумів, що сьогодні йому не викрутитися, але, як не дивно, гроші все одно не став повертати. Не вгамовувалися і зловмисники.

— Ми були дуже п`яні. Напевно, тому і вбили Луцика. Інших причин нашого вчинку назвати не можу, — сказав слідчому Костянтин. — Ледь притомного Ігоря ми підтягли до вікна, відчинили його, а потім взяли Луцика за ноги і перекинули вниз.

Смерть хлопця настала моментально. Знаючи напевно, що Ігор вже не живе, душогуби понишпорили у шухлядах, прихопили цифровий фотоапарат і непомітно вийшли з під`їзду. Без особливих докорів сумління вони знову поїхали до центру. А там, зустрівши своїх знайомих, убивці слізно просили їх у разі потреби підтвердити, що весь вечір вони провели разом і нікуди з бару не відлучалися.

Душогубів правоохоронці заарештували третього дня після скоєння злочину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.