Найбагатші країни

Михайло ЯРТИШ, “Україна і час”

|

Спеціалісти Всесвітнього банку оприлюднили рейтинг економік країн світу за обсягом валового внутрішнього продукту. Відповідно до інформації, Україна з обсягом ВВП 106 мільярдів доларів зайняла п`ятдесят перший рядок.

Своєю чергою Росія посідає одинадцяте місце. Її валовий внутрішній продукт наближається до 987 мільярдів доларів. Першу трійку у цьому списку очолили: США, Японія і Німеччина.

ВВП Сполучених Штатів Америки становить майже 14 трильйонів доларів. У Японії цей показник дорівнює приблизно 4,3 трильйона доларів, а Німеччини — майже три трильйони доларів.

Серед країн-вихідців з СРСР за Україною розташувався Казахстан з обсягом валового внутрішнього продукту понад 77 мільярдів доларів (55 місце у списку). Білорусія — на шістдесят восьмому місці у списку Всесвітнього банку із 37 мільярдами доларів. Азербайджан та Узбекистан посіли вісімдесят перше і вісімдесят дев`яте місця. ВВП цих країн сягнув 20 і 17 мільярдів доларів відповідно. У Туркменії — сто четверте місце. Експерти Всесвітнього банку оцінили її валовий внутрішній продукт сумою 10,5 мільярда доларів. У Грузії цей показник застиг на сумі 7,5 мільярда доларів. Країна займає тільки 117 рядок у рейтингу. А Вірменія і Молдова виявилися на сто двадцять другому і сто тридцять дев`ятому місцях. ВВП цих держав дорівнює 6,406 і 3,3 мільярда доларів відповідно. З країн СНД останньою у рейтингу є Киргизія. З обсягом ВВП 2,7 мільярда доларів вона розмістилася на сто сорок третьому рядку зі 183 країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.