Лікарів-бранців звільнено

Володимир ЦВЯХ, “Україна і час”

|

Лівія звільнила іноземних медиків, які пробули у цій країні в ув`язненні вісім років. Як повідомило радіо “Свобода”, п`ять болгарських медсестер та лікар-палестинець у супроводі одного з керівників Євросоюзу Беніти Ферреро-Вальднер вилетіли до Софії.

Європейський Союз, який домагався звільнення засуджених, заснував фонд допомоги сім`ям інфікованих дітей. Після повернення додому у Болгарію медиків помилувано указом президента країни Георгія Пирванова.

Нагадаємо, що 1999 року п`ятьох болгарських медсестер та палестинського лікаря заарештували в Лівії за звинуваченням у навмисному зараженні місцевих дітей ВІЛ-інфекцією. У 2004 році суд першої інстанції засудив затриманих до розстрілу. Підсудні подали апеляцію з вимогою перегляду справи. Медики стверджували, що вони не винні і що до них застосовували тортури, аби отримати зізнання. Верховний Суд Лівії 25 грудня 2005 року задовольнив апеляцію, подану адвокатами болгарських медиків, і скасував винесений раніше смертний вирок. Суд також ухвалив призначити нове розслідування у справі. Вищий апеляційний суд Тріполі 19 грудня 2006 року підтвердив смертний вирок, винесений звинуваченим у 2004 році. Проте пізніше смертний вирок замінили на пожиттєве тюремне ув`язнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.