Горе від тепла

Марія ДОРОТИЧ, “Україна і час”

|

У попередньому номері “УіЧ” порушувала проблему кризи теплопостачального господарства Львова. Перипетії навколо реформування підприємства та звільнення директора ЛМКП “Львівтеплоенерго” Ігоря Марчака отримали своє продовження.

Щойно обов`язки директора взявся виконувати його заступник Володимир Жиров, як працівники підприємства звернулися до депутатів міськради з проханням скасувати наказ про звільнення Марчака. У зверненні вони наголошують, що міська влада тисне на підприємство і директора — повідомляє інтернет-видання “Прес-тайм”.

Думки щодо реформи “Львівтеплоенерго” розділилися і серед міських та обласних чиновників. Наприклад, перший заступник міського голови Львова Микола Одуха вважає, що крісло директора підприємства повинен посісти головний інженер Андрій Кінаш. Такої ж думки дотримується директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Марія Желіско. Остання не вважає звільнення Марчака катастрофою для подальшої роботи підприємства і запевнила, що його місце посяде пан Кінаш.

Міський голова Львова Андрій Садовий наразі не визначився з формою реформування підприємства. На його думку, концесія має за мету приховану приватизацію “Львівтеплоенерго”.

Натомість голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник закликав міськраду припинити вирішувати проблеми житлово-комунального господарства “по-радянськи”, за схемою “нема людини — нема проблеми”. Найслабшим місцем у роботі комунальних підприємств Львова Олійник назвав відсутність ефективного механізму їх реформування.

“Треба почати дискусію щодо реформ теплоенерго, — каже він. — Це може бути або акціонування підприємства із залученням контрольного пакета акцій Львівської міської ради, або концесія. Проблема теплоенерго — це питання місцевої безпеки. Ніхто не дасть міському голові робити із комунальними підприємствами те, що йому заманеться. Це не його власність — територіальної громади. Вони повинні визначати стратегію житлового господарства”.

А тим часом чиновники Ратуші кажуть, що цьогорічний опалювальний сезон розпочнеться вчасно. Принаймні у цьому запевняла журналістів у вівторок, 29 травня, під час прес-конференції Марія Желіско.

Для своєчасної підготовки теплоенергетичного господарства до опалювального періоду вищезгаданий департамент сформував перелік першочергових заходів. Зокрема, на модернізацію і часткову заміну механічних систем теплозабезпечення у житлових будинках, у бюджетах районних адміністрацій передбачено 300 тисяч гривень. Загалом для підготовки до опалювального сезону та модернізації теплопостачальних підприємств з міського бюджету виділено 11 мільйонів гривень. Ще 24 мільйони — державні субвенції.

Наразі триває ремонт шести котелень у Львові. У зношених теплових мережах міняють труби та промивають пластикові теплообмінники. До кінця року заплановано цілком реконструювати системи теплозабезпечення у 21 житловому будинку міста, що коштуватиме 850 тисяч гривень.

Більшість недоліків роботи теплопостачальної господарки міста чиновники насамперед пояснюють виною мешканців. Останні невчасно платять за спожиті послуги та не дбають про енергоощадливі технології у помешканнях (утеплення вікон, дахів, дверей). Борг мешканців за спожиту теплову енергію становить 70 мільйонів гривень. Тож “Львівтеплоенерго” не може розрахуватися за спожитий газ, сплатити податки і зарплату працівникам, вкласти кошти у ремонт зношених деталей. Частково проблему може вирішити перехід теплоенерго на альтернативні види палива. Адже вартість російського газу щороку зростає, і немає спеціального моніторингу цін на газ, щоби передбачити подорожчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...