На стадіон у Львові потратять 70 млн 400 тисяч євро

Ярослав БІЛЯЧ, «Ратуша»

|

Наприкінці минулого тижня у нашому місті німецька фірма “Хохтіф Контракшн АГ” презентувала остаточну концепцію будівництва нового стадіону.

За новими даними, споруда до чемпіонату Європи-2012 року, земельну ділянку під яку міська рада виділила ще торік біля Львівського іподрому, коштуватиме не 50 мільйонів євро, а 70.

„Ми отримали остаточно доопрацьовану концепцію будівництва стадіону від німецької компанії, отож співпраця з “Хохтіф Контракшн АГ” на цьому етапі є завершеною. Ми виконали всі свої зобов’язання відповідно до угоди, і не факт, що саме з цією компанією ми співпрацюватимемо далі”, — розповів „Ратуші” куратор Євро-2012 у Львові Остап Процик.

Згідно з остаточною концепцією, стадіон у місті Лева збудують на 32 тисячі місць, з яких 2 тисячі передбачено для офіційних служб і преси. Він відповідатиме всім стандартам проведення „Євро-2012″. За попередніми розрахунками, будівництво такого стадіону мало б завершитися до 2010 року і коштуватиме 70 млн 400 тис. євро.

„8 — 9 місяців триватиме проектування і приблизно два роки — будівельні роботи, — розповів Zaxid.net керуючий „Хохтіф Контракшн АГ” Гайнер Пешерс. — Якщо до початку літа розпочати планування, до 2010 року стадіон можна буде здати в експлуатацію. Втім, кошторис його будівництва ще доведеться переглянути. Можливо, вдасться щось заощадити, але водночас ми свідомі того, наскільки швидко в Україні дорожчають будівельні матеріали”.

Щодо термінів початку будівництва спортивної споруди, то наразі про них не йдеться навіть у планах. „Питання початку робіт залежить від визначення замовника будівництва: від того, хто саме ним буде, про що йтиметься у державній програмі підготовки до Євро-2012. Отож, ми чекаємо сигналу від держави, — розповів нашому кореспондентові Остап Процик. — Коли визначиться, хто даватиме кошти під будівництво — держава чи приватний інвестор — потрібно буде провести тендер на проектування і, власне, саме будівництво. „Хохтіф Контракшн АГ” може бути одним із його учасників. Аж тоді й можна буде говорити про ведення робіт на Стрийській”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...