Електроколеса подорожчали

Марія ДОРОТИЧ, “Україна і час”

|

Керівництво ЛКП “Львівелектротранс” подало до Ратуші документи з розрахунками на підвищення плати за проїзд у трамваях і тролейбусах.

Проїзд подорожчає на 20 копійок: замість 0,5 гривні вартість загального квитка становитиме 0,7 гривні. А для студентів оплата збільшиться на 5 копійок і становитиме 35 копійок.

Директор ЛКП “Львівелектротранс” Олег Білокурий розповів кореспондентці “УіЧ”, що востаннє ціну за проїзд в електротранспорті підвищували 2003 року. За його словами, вартість електроенергії, зарплата кондукторам, водіям, технічним працівникам зросли, а ціна за проїзд залишилася старою.

“Ми хочемо, щоби чиновники міськради винесли це питання на розгляд виконкому, — каже Владислава Мельник, начальник планово-фінансового відділу ЛКП “Львівелектротранс”. — Наші спеціалісти переконуватимуть владу підвищити ціну за проїзд. Наразі “Львівелектротранс” працює збитково. Борг підприємства — більше 1,5 мільйона гривень, а від міського бюджету допомоги нема.

Директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Олег Синютка гальмує процес розгляду матеріалів на засіданні виконкому”.

Пан Білокурий зазначив, що підприємство пропонуватиме чиновникам підвищувати ціну поступово. Причина в тому, що 0,7 гривні за перевезення пасажирів у трамваях і тролейбусах не виправдає окупності витрат. Левову частку пасажирів електротранспорту становлять пільгові категорії населення (пенсіонери, студенти, інваліди), які оплачують половину ціни. Серед основних факторів поступової втрати платоспроможності електротранспорту Олег Білокурий називає конкурентів — маршрутні таксі, що забирають багато пасажирів.

Керівництво підприємства очікує на рішення про підвищення вартості проїзду у комунальному транспорті вже у червні. Втім, пасажири оплачуватимуть проїзд за новою ціною у липні — через прогнозоване підвищення вартості електроенергії. На думку працівників планово-фінансового відділу “Львівелектротрансу”, оптимальна ціна за проїзд мала б становити не менше 1,4 гривні.

Що ж тоді казати про маршрутки? Після такого кроку електротранспортників можна припустити, що автоперевізники також зажадають підвищити вартість проїзду. До того ж про такі наміри вони вже неодноразово заявляли.

КОМЕНТАР

Президент Асоціації “Львівський пасажирський транспорт” Роман ЛОБОДА:

— Головним критерієм підвищення цін на проїзд у маршрутних таксі є підвищення вартості пального чи подорожчання автозапчастин. Саме тоді ми подаватимемо до мерії необхідні документи на підвищення цін. Поки що вартість проїзду у маршрутках залишатиметься стабільною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...