Скоро канікули!

Наталка КИСІЛЬ, “Україна і час”

|

Шкільний навчальний рік ось-ось закінчиться. Пролунають останні дзвоники, і діти юрмищами висиплють на осяяні сонцем і залиті асфальтом вулиці Львова.

Ті, хто має бабусь-дідусів у селах, одразу після іспитів гайнуть назустріч сільській флорі і фауні аж до кінця серпня. А ті, хто є міщанином, так би мовити, до сьомого коліна, змусять батьків добряче подумати, куди прилаштувати їх на період вакації, щоб не вешталися і байдики не били.

Звісно, не всі діти — лінюхи і баламути. Але це все-таки діти. Тому для них про серйозні речі мають подбати дорослі. Піонерські табори канули в Лету. Де ж нині влітку відпочивають і оздоровлюються школярі?

Про це ми запитали в учнів молодшого і середнього шкільного віку одного із львівських закладів — гімназії ім. В. Симоненка, а також у держслужбовців обласного управління освіти. Заодно і поцікавились у народних обранців та громадських діячів, якими були їхні літні канікули.

“Я ніколи не був піонером”

Степан ХМАРА, громадський діяч, багаторічний політв`язень:

— Дитинство моє минуло у сільській місцевості. Тож канікули, вже починаючи з п`ятого класу, проводив у роботі. На полі, городі. У піонерські табори не їздив. Та й піонером ніколи не був. Так усе літо під палючим сонцем і допомагав батькам.

Тепер до мене влітку іноді приїздять внучки. Але у зв`язку з останніми політичними подіями в країні я мало спілкуюся з родиною.

“Не треба їхати в ніякі Альпи…”

Євген ТАЛІПОВ, перший секретар Львівської обласної організації СПУ:

— Я ріс і навчався у дитячому будинку. Коли закінчувався навчальний рік, ми мали можливість відпочивати у найкращих піонерських таборах. Кожного року я там бував, а діти з малозабезпечених сімей узагалі по 2-3 зміни.

Сьогодні на Львівщині питання літнього дитячого оздоровлення має стояти на першому місці. Бо в області 200 тисяч учнів. Але лише діти багатіїв відпочиватимуть гарно і комфортно. Решта ж — де? На вулиці.

Я цьогоріч планую влітку відпочити у Трускавці. Взагалі скажу, що не треба їхати в ніякі Альпи чи ще кудись за кордон. В Україні стільки хороших місць…

“Жодних поїздок на моря-океани”

Олексій РАДЗІЄВСЬКИЙ, народний депутат України, фракція Партії регіонів:

— Я народився в селі і виростав у селі, і всі мої літні канікули були пов`язані з роботою в полі, у домашньому господарстві. Жодних піонерських таборів, жодних поїздок на моря-океани. Бо ж можливостей не було. Я ріс у бідній багатодітній родині.

Зараз в нашій сім`ї немає школярів. Внучці 2 рочки і 10 місяців… Я відпустку на це літо не планую. Прогнозую, що цього року літо у народних депутатів не буде пов`язане з відпочинком. Воно буде гарячим, а температура політична буде високою.

“Одного разу я втік з піонерського табору”

Борис БЕСПАЛИЙ, народний депутат України, фракція “Наша Україна”:

— Мої дитячі роки були щасливими. А літні канікули, завше чомусь так здавалося, були дуже довгі. Переважно я проводив їх під Києвом, в Ірпіні, де народився. Один раз був у піонерському таборі, але втік звідти, щоправда, мене швидко повернули назад. Чому втік? Бо не терпів ходити строєм і зараз не терплю. На море їздив теж один раз. Просто мої батьки не були багаті…

Цього року навіть не знаю… У зв`язку з політичною ситуацією літо непередбачуване. Думаю, що депутатам варто готуватись радше до трудового літа, ніж до відпочинкового.

“Побував у столицях радянських республік”

Олександр ГОЛУБ, народний депутат, фракція Комуністичної партії:

— Досі згадую із вдячністю роки, проведені у піонерських таборах. Добру згадку залишив табір “Юність” від заводу “Кінескоп” у Брюховичах. Також зазначу, що у Радянському Союзі існувала практика обміну школярами між різними містами. Таким чином мені вдалося побувати у столицях майже усіх радянських республік. І це було дуже цікаво: Тбілісі, Таллінн, Рига, Вільнюс, Мінськ…

Коли я вже став дорослим, то, як правило, свою відпустку розділяю на дві частини. Першу (2-2,5 тижня) присвячую поїздці на море, в санаторій Верховної Ради у селищі Нова Ореанда, а другу — Карпатам. Цього року частина депутатів налаштовує себе на те, що відпустки у них не буде. Я особисто дивлюся на все це оптимістичніше. І взагалі думаю, що виборів не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...