Перманентні з`їзди

Мирослав ГРЕДІЛЬ, “Україна і час”

|

“Помаранчеві” партії своїми зібраннями форсують підготовку до позачергових парламентських виборів.

Кажуть, що понеділок — важкий день. Але партійці з НС “НУ” і БЮТу так не вважають, бо саме цього дня вирішили провести чергові з`їзди.

“Наша Україна” розродилася черговою інтегральною ідеєю. Лідер цієї політичної організації В`ячеслав Кириленко, відкриваючи з`їзд, заявив, що ініціюватиме об`єднання “Народної самооборони” Юрія Луценка , “Української правиці” та “Нашої України” в єдину політичну партію.

Пан Кириленко також зазначив, що його політична сила має стати надійним запліччям для Президента Ющенка. За словами керівника НС “НУ”, зараз тривають внутрішньопартійні дискусії, і дехто з партнерів уже готовий підписати меморандум про об`єднання. Він також переконаний, що тільки у такому широкому форматі можна адекватно реагувати на серйозні зовнішні і внутрішні виклики для України.

Дещо веселіше, хоч і у закритому режимі, відбувався з`їзд БЮТ. Юлія Володимирівна вкотре продемонструвала своє бажання провести позачергові вибори 24 червня. На з`їзді вже вдруге було затверджено списки кандидатів у депутати — вони зазнали незначних змін.

Лідерка БЮТ пояснює це тим, що керівництво блоку врахувало пропозиції з регіонів. Вона також ще раз підтвердила інформацію про попередні домовленості щодо квот для учасників блоку. Так, “Батьківщина” отримала 350 місць, ПРП і УСДП — по 50.

На з`їзді озвучили першу десятку списку блоку. До неї ввійшли Тимошенко, Турчинов, Томенко, Вінський, Шевченко, Пинзеник, Омельченко, Курило, Петрук та Корнійчук. Затверджені списки БЮТ планує знову передати до ЦВК.

На з`їзді також багато говорили про зрадників на кшталт Бродського та Олійника. Юлія Тимошенко запропонувала делегатам поки що відмовитися від термінової розправи над ними, а зробити це після виборів, оскільки, як вона вважає, не варто зараз виносити сміття з хати.

Крім того, “бютівці” оприлюднили програму блоку, з якою політики йтимуть на вибори. Ось декілька з постулатів: “Ми роз`єднаємо корупційне об`єднання влади та капіталу. Земля буде належати тільки громадянам України, які живуть і працюють на ній…” Гарні слова, нічого не скажеш. Але усі знають, як наші політики люблять обіцяти…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...