За що не люблять євреїв

Павло МУЗИКА, “Україна і час”

|

Дослідження, проведене американською правозахисною організацією, засвідчило зростання антисемітських переконань у Європі.

Правозахисна організація Anti-Defamation League (ADL) своє дослідження провела у п`яти європейських країнах, які входять до Євросоюзу. І висновок вийшов доволі тривожним. “Велика кількість європейців дотримується класичних антисемітських переконань, прийнятих на початку ХХ століття, і вірить у теорію змови”, — сказано у прес-релізі організації.

Згідно з результатами дослідження, в якому брали участь 2 714 осіб із Франції, Італії, Німеччини, Іспанії та Польщі, негативне ставлення до євреїв зросло порівняно з 2005 роком. 39 % відповідачів вважають, що “євреї мають занадто велику владу в діловому світі”, тоді як 44 % згодні з твердженням: “євреї контролюють фінансові ринки”.

20 %, як і раніше, вірять, що євреї винні у смерті Ісуса. Директор ADL Аврам Фоксман каже, що організація вперше вирішила досліджувати зв`язок між критикою ізраїльської державної політики і зростанням антисемітизму. Відповідно до отриманих даних, європейці вважають, що євреї лояльніші до Ізраїлю, ніж до країн свого проживання.

25 % опитаних зізналися, що на їхню думку вплинули дії Ізраїлю, а 52 % сказали, що їхнє ставлення до євреїв погіршало через політику Ізраїлю. Крім того, більшість учасників опитування з Іспанії і Польщі вважає, що американські євреї керують зовнішньою політикою США на Близькому Сході. Фоксман стверджує, що упереджене висвітлення у пресі палестинсько-ізраїльського конфлікту теж робить свій внесок у формування антисемітських переконань.

До речі, за результатами опитування, найбільш негативно впливають на ситуацію у світі саме Ізраїль та Іран — так вважають мешканці 27 країн, серед яких ще раніше було проведено відповідне опитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...