Лесбійська перемога

Павло ПАЛАМАРЧУК, “Україна і час”

|

Шалений ажіотаж щодо участі Вєрки Сердючки у європейському пісенному конкурсі закінчився у ніч на неділю 13 травня, коли відбувся фінал “Євробачення-2007”.

Що ж, Вєрка справді довела, що вона не промах і може своїм клоунським виглядом змусити багатьох говорити про Україну. І навіть якщо про нас висловлюють різні (аж до взаємозаперечливих) думки, та все ж про Україну дізналося більше людей. Та й друге місце — не так уже й погано.

А Малахов проти

Чому ж нашій Вєрці не вдалося досягти перемоги на “Євробаченні”? Напевно, зараз продюсер Данилка Юрій Нікітін рве на голові волосся через те, що не зробив ширшої реклами своїй підопічній провідниці, провівши декілька промо-концертів у європейських країнах. Як і прогнозували, злий жарт зіграла Росія, яка віддала нам лише вісім балів. Наших сусідів настільки заїли почуті в тексті пісні Сердючки слова “раша гудбай”, що напередодні трансляції фіналу конкурсу вони влаштували на телебаченні епопею під умовною назвою “Не голосуй за Сердючку!”. Відомий російський ведучий Андрій Малахов запросив до студії не менш відомих людей, які обливали брудом Андрія Данилка з голови до ніг. Спеціально для цього навіть організували прибуття двох монголів, один з яких компетентно заявив на всю Росію, що у них немає таких слів, як “лаша тумбай”, а “збивати масло” звучить зовсім інакше. Також з України запросили “прогресивну” Наталю Вітренко, яка “незлим тихим” висловилася про творчість Данилка.

Що ж до самого Андрія, то бажаний ажіотаж довкола свого персонажу — провідниці Вєрки — він зробив. Та й виступив, як на такий примітивний конкурс, досить непогано. Коли він виконував свою пісню “Dancing”, присутні в залі танцювали і підспівували разом з ним. Шкода, що його образ-чудо не сподобався усім країнам-учасницям. А могли б приймати “Євробачення-2008” і грошенят на туристах заробити.

Хто наступний?

Європу цього разу, після блискучої перемоги минулого року “страшнуватеньких” рокерів з гурту “Lordi”, потягнуло на більш духовні речі. Обігнавши нашу Вєру на 33 бали зі своєю ліричною баладою “Молитва”, перемогу до Сербії повезла Марія Шерифович. Чи справді ця перемога заслужена? Адже жодного грандіозного шоу сербка так і не показала. І епатажу довкола неї як такого й не було. Просто цього року Європа віддала перевагу вокалу, а не шоу. Також важливу роль відігравали енергетика пісні і манера її виконання. Коли Марія виконувала “Молитву”, у багатьох людей з`являлися сльози на очах. Перемога Шерифович уже наступного дня породила масу пліток про неї. Так, одна з вокалісток російського гурту “Сєрєбро” заявила, що Марія відкрито чіплялася до неї з інтимними пропозиціями. Щоб якось викрутитись з рук напасниці, росіянці довелося послати переможницю “Євробачення-2007” куди подалі. Додамо, що у себе на батьківщині сербка є найвідомішою лесбійкою.

Насправді, дивним виявилося третє місце російської групи. Дівчата не справили жодного враження. Примітивна попсова пісенька, покладена на таку ж саму музику. Місце таких команд у чільній трійці саме і засвідчує весь прагматизм цього конкурсу, який давно зарекомендував себе політичними уподобаннями, коли країни голосують не за мистецтво, а за сусідів. Загалом враження про “Євробачення” залишилось двояке. Плюсом можна вважати музичний набір, з яким приїхали представники різних країн. Кожен міг почути музику на свій смак: від рожевої попси до класичного року. До мінусів можна зарахувати те, що конкурс набуває статусу зборища різних трансвеститів і лесбіянок, причому більша частина яких має такі ж музичні таланти, як коти у березні.

Добре, що уся ця епопея нарешті добігла фінішу. Але в Україні виникне новий головний біль — кого ж тепер після Вєрки Сердючки відправити на “Євробачення-2008” до Бєлграда? Можливо, варто спробувати Василя Васильціва зі Львова?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...