Вшануємо пам’ять Кривенка

Ірина СМЕРТИГА, „Новий Погляд”

|

У понеділок, 14 травня, у приміщенні Українського католицького університету вчетверте вшановуватимуть пам’ять відомого українського журналіста Олександра Кривенка.

Пам’ять Вперше – така акція відбулася 13 травня 2004 року – в день народження Олександра Кривенка, за рік після трагічної загибелі засновника „Пост-Поступу” та „Громадського радіо”. Цього дня традиційно вручають премію „За поступ у журналістиці” українському журналісту – носієві вартостей, що їх плекав Кривенко. Окрім того, учасники зібрання слухають „Лекцію свободи”, яку цьогоріч читатиме відомий російський журналіст, автор програми „Свобода слова” Савік Шустер.

На здобуття премії ім. Кривенка претендує вісім журналістів, двоє з них – це львівські журналісти. Переможець, окрім моральної сатисфакції, отримає ще й грошову винагороду в розмірі 1000 євро. Імена кандидатів на премію тримають в таємниці до моменту оголошення переможця, розповіла „Погляду” член ради премії Тетяна Нагорна. Претендентів на здобуття премії можуть висувати члени ради, виходячи з основних критеріїв – принциповості позиції журналіста, іронічності та аналітичності його статей. Кожен із 13 членів ради, до якої входять такі відомі в інтелектуальних колах Львова постаті як Ярослав Грицак, Микола Рябчук, може пропонувати одного кандидата на здобуття премії. Переможця визначають рейтинговим голосуванням – кожен член ради виставляє свою оцінку – від 0 до 5 – кожному з претендентів. Переможцем стає той журналіст, який набирає найбільшу кількість балів за підсумками голосування.

Першим лауреатом премії ім. Кривенка став журналіст видання „Дзеркало тижня” Сергій Рахманін. Його відзначили за видатний внесок у розвиток жанру дотепного і водночас глибоко аналітичного коментаря. У наступні роки премії „За поступ у журналістиці” отримали автор програми „Закрита зона” Володимир Ар’єв та журналіст інтернет-видання „Українська правда” Сергій Лещенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...