Переплатили за тепло?

Марія СКИРА, „Новий Погляд”

|

Завдяки двоставковому тарифу теплові підприємства грабують населення, позаяк схема розрахунку оплати за тепло не є прозорою.

Принаймні так стверджує мешканець будинку, який розташовано на вулиці Яворницького, 3а Ігор Корпало. Він звернувся до «Погляду» з проханням з’ясувати ситуацію.

За словами пана Корпала, мешканці їхнього будинку за минулий опалювальний сезон переплатили за тепло близько 10 тисяч гривень.

«Отримавши квитанцію для оплати за тепло за грудень 2006 року, я спочатку був здивований низькою ціною за 1Гкал – 106,46 грн, тоді як поУкраїні – приблизно 180 грн, – розповідає він. – Я інженер, тому сам зробив простий аналіз і побачив усі мінуси двоставкового тарифу. Виявилося, що при низькій середній температурі в зимовий період суттєвої різниці між одноставковим та двоставковим тарифом нема. Проте, що теплішою є зима, то більше втрачають споживачі, бо середня температура повітря, закладена в тарифі – 10 градусів нижче нуля. Підрахувавши витрати нашого будинку в минулий опалювальний сезон, ми побачили, що заплатили за тепло майже на 10 тисяч гривень більше. Такою є «турбота» Андрія Садового та начальниці департаменту житлового господарства та інфраструктури Марії Желіско, які щиро переконували нас, що ми ще зекономимо гроші».

«Є нормативна база, яка дає можливість розрахувати вихідні дані для розрахунку тарифів, у тому числі вихідні дані, що стосуються температури зовнішнього повітря, – прокоментувала «Погляду» проблему Зеновія Лапан, начальник економічного відділу департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР. – Мешканцям будинку виставляють плату за затвердженим тарифом, а друга частина його залежить від кількості спожитих Гкал і температура повітря впливає на цю величину. Тому, коли виставляють рахунки, то враховують температуру повітря, яка була в цей період. При двоставковому тарифі мешканець платить постійну величину протягом року та змінну в опалювальний період року».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...