Земля і Небо Ольги Погрібної-Кох

Наталя ДУДКО, “Ратуша”

|

Прес-служба мистецького об’єднання “Дзиґа” в попередній програмі мистецьких подій анонсувала, що 7 травня в галереї — відкриття виставки Юрка Коха.

І лише напередодні відкриття розіслала прес-реліз, у якому Юрко Кох як прес-секретар своєї дружини Ольги Погрібної-Кох розповідав про виставку її малярства та графіки “Земля — Небо”. Ця випадкова помилка насправді підкреслює, що у Львові подружжя Кохів часто сприймають як єдине ціле. Їм симпатизують, ними захоплюються, про них складають легенди. На відкритті виставки Ольга була дуже схвильована й небагатослівна. Зворушлива і щира — у своїх подяках тим, хто прийшов на її виставку (присвячену пам’яті мами, яка померла два місяці тому, не дочекавшись відкриття).

“Земля — Небо” — назва експозиції, що дуже пасує до особистості Ольги Погрібної-Кох, яка має творчий підхід і до “земного”, і до “небесного”. Її індивідуальність підкреслює коло практичних зацікавлень мисткині: езотерика, йога, кулінарія, реставрація меблів, садівництво, інтер’єрний дизайн, музикування на синтезаторі. Крім того, вона — засновниця і президент єдиного у світі Пупсичного клубу, закритого для загалу.

Юрко Кох досить розлого описав графічні офорти художниці: “Світ офортної графіки Ольги Погрібної-Кох завантажений образами, котрі виконують лише їй відоме мистецьке завдання: християнська символіка та ісламська орнаментика, астрологічна атрибутика й тибетське письмо, театральний антураж, географічні мапи та креслення, сувої, манускрипти, годинникові механізми Вічності, котрими перемелюються пси, коні, воли, гепарди, тигри, носороги, єдинороги, вовки, ягнята, орли, сороки, янголи, їхні крилаті гнізда…”.

1994 року художниця вперше репрезентувала свій авторський жанр пляшк’арт. Згодом упродовж 10 років малювала книжкові офорти. Від 2002 року працює в новому для себе жанрі — живописі. “Цей малярський світ значною мірою пронизаний духом міжвоєнного часу, стилістикою ар-деко з обов’язковою присутністю фауни і флори”, — написав Юрко Кох. Є тут ігуани і ящірки, коні, дерева в різні пори року, автівки…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...