Свавілля бізнесменів чи недбалість чиновників?

Інна ГОНЧАРУК, “Україна і час”

|

Понад дві сотні дерев вирубали на перехресті вулиць Наукової і Кульпарківської у Львові. Замість зеленої оази тут незабаром постане черговий торгово-розважальний центр.

На табличці поблизу будівельного майданчика вказано, що забудовником є компанія “Інтермаркет”. Утім, як з`ясувалося, вирубка зелених насаджень здивувала не лише мешканців району, а й місцевих посадовців, які буцімто нічого не знали про наміри керівництва компанії.

Закон як дишло

Відповідно до правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, зносити та пересаджувати дерева, чагарники, газони, квітники можна лише за наявності спеціального дозволу. Ордер видають на підставі рішення місцевого органу державної виконавчої влади з урахуванням акта обстеження зелених насаджень, погодженого з місцевими органами Міністерства екології та природних ресурсів України.

Та, як стало відомо, такого дозволу керівництво “Інтермаркету” не мало, а львівські посадовці лише розводять руками, мовляв, вони нічого не знали.

Так, в управлінні екології та благоустрою департаменту містобудування Львівської міської ради запевнили, що дозволу на вирубку дерев не давали.

“На цій території був розсадник приватного підприємства ВАТ “Зеленбуд”, — пояснює начальник управління Орест Прус. — Кілька років тому управління екології дало дозвіл на пересадження дерев. А ось про вирубку нас ніхто не попередив”.

У знищенні насаджень Орест Сильвестрович вбачає питання власності. Посадовець зазначив, що цю ситуацію повинні з`ясовувати між собою власник розсадника ВАТ “Зеленбуд” і компанія “Інтермаркет”.

Нічого не знала про вирубку дерев і голова постійної комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою, депутат Львівської міської ради Віра Лясковська. Пані Лясковська запевнила, що це питання ніхто не погоджував з комісією.

У правлінні ВАТ “Зеленбуд” досить оптимістично прокоментували ситуацію: “Нам не шкода того розсадника. Там і так було занедбане місце. До того ж 160 дерев звідти пересадили у розсадник на Стрийській. Зрубали лише 50-60 насаджень, які не підлягали пересадці. А землю передали місту ще чотири роки тому. Тож хто і що там будує, нас не цікавить”.

У компанії “Інтермаркет” кажуть, що вирубували дерева на законних підставах. “Ще три роки тому наша компанія отримала земельну ділянку на вулиці Кульпарківській, — зазначає працівник відділу зв`язків з громадськістю компанії Юрій Булик. — Тоді ж директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради дозволив ВАТ “Зеленбуд” пересадити дерева”.

Пан Булик також запевнив, що зрубані дерева були непридатними для використання.

Тож з`ясувати, хто дозволив вирубувати дерева, так і не вдалося. Посадовці, як завжди, дотримуються позиції нейтралітету, заповзятливі бізнесмени запевняють, що в них усе законно. А думкою народу, як у справжній “демократичній” країні, ніхто не поцікавився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...