Весна - для кохання, зима - для народжування

Надія ШПАК, “Україна і час”

|

Про жахливі умови у пологових відділеннях українських лікарень написано чимало. Ще більше можуть розповісти тисячі жінок, які на собі відчули, що таке відсутність елементарних умов: води, тепла, медпрепаратів, чуйного персоналу…

Особливо це стосується жінок, які мешкають у селах і змушені народжувати у районних лікарнях, де фінансування бажає кращого. Проте цього не скажеш про пологове відділення Буської райлікарні. Там реалізували проект, який у Львівській області започаткувало управління охорони здоров`я “Тут живуть турбота і любов”. Для цього Буська райдержадміністрація виділила 320 тисяч гривень. Отже, вперше за 24 роки пологове відділення райлікарні капітально відремонтували.

Сучасні пластикові вікна, перепланування стін, облаштування сімейного та індивідуального пологових залів, гаряча вода, сучасні душові кабінки і сантехніка…

“Нам відрадно, — каже завідувачка пологового відділення Буської райлікарні Наталія Свистунова, — що жінки та немовлята перебувають у комфортних умовах. Пологове відділення розраховане на 25 ліжок. Усі палати після ремонту стали затишними і світлими. У крилі, де розташований сімейний пологовий зал, їх цілком реконструювали: замінили двері, підлогу, плитку. У кожній кімнаті є шведська стінка, спортивні мати, щоби під час переймів жінкам було зручніше”.

Найсучасніше обладнані палати у пологовому відділенні Буської райлікарні не є платними. Незалежно від статків кожна жінка, яка потрапляє сюди, може народжувати у найкращих умовах. До речі, Буське пологове відділення має популярність і серед інших районів. Щороку тут народжує близько ста жінок із Золочівщини, Радехівщини, Кам`янеччини.

Навіть у ці травневі дні медики трохи підігрівали приміщення. Невиправдано тимчасово похолоднішало, а у палатах потрібно підтримувати температурний режим — не нижчий 25 градусів. Саме для таких непередбачуваних випадків райлікарня закупила для пологового відділення електричні калорифери. Лікарі та медсестри хвалились затишними палатами, новенькими душовими. Наприклад, у палаті інтенсивної терапії для новонароджених мають майже все: централізований кисень, пульсометр, кардіомонітор, електровідсмоктувач, електронну вагу, матрацики з підігрівом. Якщо у зв`язку з недофінансуванням медичної галузі жінкам іноді за щось і доводиться платити, то медикаментами для невідкладної допомоги їх усе ж таки за потреби забезпечують цілковито.

Щаслива мама Наталя, у якої народився первісток-синочок, не встигла доїхати до Львова, де планувала народжувати, і потрапила у районне пологове відділення. Не шкодувала, що так сталось. Молода жіночка була дуже задоволена як увагою медперсоналу, так і умовами, які тут створили після капітального ремонту. До речі, вона народжувала у сімейному пологовому залі у присутності коханого чоловіка. Медики твердять, що саме такі пологи у майбутньому позитивно впливають на сімейні стосунки, чоловіки починають більше цінувати своїх половинок. Отже, трапляється менше розлучень.

“Партнерські роди ми практикували уже давно, — розповідає завідувач пологового відділення Буської райлікарні Наталія Свистунова, — ще задовго до створення сімейного пологового залу. Чоловіки просилися, ми не відмовляли. Звісно, що вони попередньо проходили відповідне обстеження. За підтримки чоловіків жінки народжували набагато легше.

Окрім сімейного пологового залу, маємо ще індивідуальний. Це така собі палата, де жінка народжує у ліжку й після пологів разом з дитинкою залишається у цьому приміщенні до виписки. Здебільшого тут народжують лише здорові матері. Хоча 60 % пологів уважають нормальними, а 40 % — паталогічними, завжди треба очікувати непередбачуваного. Ми практикуємо спільне перебування матері та дитини, годування не за годинами, а на вимогу. Відразу після народження кладемо дитину на живіт матері, щоби немовля контактувало з перших хвилин появи на світ з маминою флорою.”

У Буському пологовому відділенні працюють медики з чималим досвідом роботи. Наприклад, Наталія Свистунова трудиться тут майже 30 років, районний педіатр Валентина Грабар — 26, неонатолог Віра Шургот — 23 роки.

“Коли я прийшла працювати у пологовий будинок, — зізналася нам пані Наталя, — у Буському районі за рік було 1300 пологів, а тепер — заледве 800. Однак тішить те, що народжуваність за останні роки дещо стабілізувалась: і не знижується, і не зростає. За статистикою, найчастіше народжують наприкінці року. Весна — сезон кохання, а грудень — пік народжування”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...