Човен на відпочинку

Богдан МАЗУР, „Новий Погляд”

|

Унікальний дубовий човен, який знайдено на березі озера в селі Суховоля поблизу Львова («Погляд» інформував про це наприкінці минулого року) донині зберігають у відділі археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича.

Цю історичну знахідку запаковано у матеріал з поліетилену. Спеціалісти-археологи ретельно стежать за дотримання певного водного балансу та температурного режиму, потрібних для належного збереження човна. Про це розповів журналістові «Погляду» кандидат історичних наук, науковий співробітник згаданого Інституту Микола Бандрівський.

– Для того, щоб встановити приблизну дату виготовлення човна, слід провести 3-4 спеціальних вуглецевих аналізи, – повідомив він. – Усе впирається у брак фінансування – вартість кожного аналізу становить 40 доларів. Можу лише зазначити, що човен витесано сокирою із дуба. У цьому місці на глибині декілька метрів знайдено 7 таких реліквій. Не виключено, що тут колись була древня рибальська артіль. Тому в майбутньому ми плануємо провести в аквалангах ретельне дослідження дна озера, на березі якого знайдено ці човни.

За словами Миколи Бандрівського, нині львівські науковці-археологи вивчають літературу на тему знахідок подібних реліквій у Східній та Центральній Європі. Це потрібно для глибшого і об’ємнішого вивчення цього питання. Археолог заперечив чутки про можливе перевезення цієї знахідки до Києва. Натомість зауважив, що одним із місць її зберігання стане Музей архітектури і побуту.

– У музеї вже зберігають один човен часів козацької доби, – зауважив М. Бандрівський. – Нашу знахідку було б непогано помістити поруч. Тому ми плануємо розпочати переговори з новим керівництвом музею для вирішення цього питання. Точної дати проведення цих переговорів наразі назвати не можу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...