Вибіркова оренда

Марія ДОРОТИЧ, “Україна і час”

|

Міська влада Львова вирішила потішити громадські організації. Департамент економічної політики міськради розробив відповідну програму щодо фінансування оренди ними офісів за кошт міста.

Минулого тижня нововведення погодила постійна депутатська комісія фінансів та планування бюджету. Щоправда, остаточне слово за депутатами.

Голова депутатської комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради Андрій Стецьків зауважив, що кошти на оренду виділятимуть з міської скарбниці. Для цього у бюджеті Львова передбачено 500 тисяч гривень.

Щоб отримати кошти для покриття видатків на оренду, громадські організації повинні звернутися до департаменту гуманітарної політики Львівської міськради. Остання визначить доцільність надання грошової допомоги за низкою критеріїв. Зокрема, перевагу матимуть організації, що надають гуманітарні послуги, розробляють соціальні проекти, корисні для міста (кошти, майно, технічна допомога). Серед важливих критеріїв — отримання міжнародних грантів і прибутків від додаткової діяльності організацій.

Директор згаданого департаменту Олексій Побурко сказав, що найбільше шансів на допомогу від міста мають такі організації, як: “Українське товариство сліпих”, “Українське товариство глухих”, “Просвіта”.

Голова координаційної ради Громадського форуму Львова Олег Мацех уважає кроки влади назустріч громадським організаціям позитивними, але непрозорими.

“Перевага програми — скасування оренди на пільгових умовах, — каже він. — Наприклад, “Молода Україна” (офіс на проспекті Шевченка) та “Нова хвиля” (провулок Крива Липа) за безцінь орендували приміщення в історичній частині міста. Незабаром ця процедура нарешті перейде у правове поле. За вимогами чинного законодавства гроші на оренду виділятимуть лише тим організаціям, що надають соціальні послуги і використовують приміщення за призначенням”.

За словами пана Мацеха, оцінювання роботи організацій буде непрозорим. Адже головним критерієм мусить бути не велика кількість грантів, а ефективна робота. Яскравим прикладом, на його думку, є ГО “Комітет підприємців Львівщини”, яка дає багато користі для міста та підприємців. Однак за багаторічну роботу здобути гранти їм не вдалося.

За європейськими вимогами, конкурс серед учасників повинна проводити не міська рада, а незалежні експерти, скажімо, науковці. Олег Мацех стверджує, що немає сенсу сподіватися Громадському форуму Львова чи “Опорі” на фінансову допомогу від влади. Адже останнім від представників згаданих організацій найбільше дістається на горіхи за критику щодо зловживань, порушень і невиконаних обіцянок.

Довідка

У Львові зареєстровано понад 2 тисячі громадських організацій. Департамент гуманітарної політики очікує близько сотні звернень щодо фінансової допомоги для оренди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.