Убивство "месії"

Петро ПІДГАЙНИЙ, Андрій ПАКОШ, “Україна і час”

|

Зухвале і професійне убивство громадянина Росії Максима Курочкіна на прізвисько Макс Бєшенний викликало резонанс на всіх рівнях: суспільному, владному, політичному і навіть міжнародному.

З огляду на це, можна стверджувати про різні причини, через які хтось наважився на ліквідацію одіозного бізнесмена.

Сумніватися у тому, що замовник життя бізнесмена був дуже “потужний”, не доводиться. Надто ретельно і дорого усе сплановано. За гарячими слідами станом на ранок середи у мас-медіа говорять про двох чоловіків у масках, які вибігли з під`їзду 9-поверхівки. Стріляли з технічного поверху (між останнім та дахом) з гвинтівки натівського взірця (з оптичним прицілом і на тринозі). Один постріл, і куля, здолавши, за різними версіями від 70 до 300 метрів, влучила в ділянку серця, прошила тіло Курочкіна та бік конвоїра у бронежилеті, що перебував позаду. Опісля куля пройшла крізь двері і розірвалася. Вартість зброї оцінюють приблизно 20 тисячами доларів.

Крім того, на бульварі Лесі Українки, 18 знайшли автомобіль “Мазда-3”. Чоловік, на чиє прізвище записана іномарка, взагалі не знав про те, що є її власником. Фахівці стверджують, що міг стріляти професіонал, який проходив підготовку у спеціальних підрозділах СБУ (“Альфа”), МВС (“Сокіл”) чи подібних структурах. Також стверджують, що напередодні невідомі зірвали кодові замки із вхідних дверей у під`їзді будинку, з якого стріляли. До того ж снайпер мав кілька секунд на постріл — подолати відстань від “чорного” виходу Святошинського райсуду Києва до спецавто, яким перевозять арештантів, Курочкін в оточенні конвоїрів повинен був максимум за 10 секунд. Його супроводжувало 18 охоронців, замість передбачених трьох.

Нагадаємо, що Максима Курочкіна арештували 20 листопада 2006 року в аеропорту “Бориспіль” під Києвом “орли” колишнього міністра МВС Юрія Луценка. В Україну росіянин, який закінчив Московський держуніверситет (юридичний факультет) прибув приватним літаком з Москви. Мета — вирішити конфлікт довкола дніпропетровського ринку “Озерка” з українським олігархом Ігорем Коломойським (йому приписують дружбу з Юлею Тимошенко). До цього ринок, який дає сотні мільйонів доларів прибутку за рік, кілька разів брали штурмом (так звані рейдерські атаки).

Причиною арешту стало те, що знайома Курочкіна попрохала його заступитися за свою сестру, яку покинув чоловік. Останній буцім забрав зі собою і дитину. Відтак Курочкін “наїхав” на бідолаху, таксиста за родом діяльності, і вимагав 10 тисяч доларів та плазмовий телевізор для покинутої жінки. Адвокати з Німеччини, Чехії, Росії та України назвали причину арешту надуманою.

Росіянинові, який мав українське коріння, також приписують готельний бізнес (кілька готелів у Києві і навіть готель “Дністер” у Львові). Також він організував у столиці України “Російський клуб”, куди приїжджали російські політологи і журналісти. Протягом перебування у київському слідчому ізоляторі Максим Курочкін зробив кілька заяв. Зокрема, він пообіцяв розправитися фізично з Луценком, подати позови на Порошенка (як одного із зацікавлених в його арешті) та генерального прокурора. Також Курочкін розповів телефоном в інтерв`ю журналістці Інтернет-видання “Оглядач” (за це пообіцяли звільнити начальника СІЗО), що з Коломойським конфлікт буцім залагоджено, а винуватців його арешту буде покарано. У кількох листах Курочкіна, переданих з-за ґрат, йшлося про те, що він месія, 4 червня о 12.00 одружиться в Гавані на Кубі з Богом, а до 27 листопада наступного року на планеті настане “Новий Розумний Світовий Порядок”. Зміст листів з явно (чи спеціально) психічними відхиленнями аналізуватимуть слідчі. Серед цього Курочкін запевняв, що його хочуть прибрати, просився на підписку про невиїзд і зізнавався, що не почувається у безпеці за ґратами. Як аргумент наводив приклад з розстріляними у джипі трьома його людьми на початку березня цього року…

Тим часом українські політики влаштували парад коментарів довкола смерті. Маргінальна Наталія Вітренко, якій приписували отримання коштів від росіянина на вибори, звинувачує у смерті Луценка, Луценко — усіх, Юлія Тимошенко — прем`єр-міністра Януковича. Останній натомість суворо наказав відзвітуватися міністрові МВС Цушкові. Здається, суспільство має шанс почути ще не один красномовний виступ політиків і ніколи не дізнатися імені замовника…

Володимир СІВКОВИЧ, народний депутат, член фракції Партії регіонів:

— Сьогодні важко сказати, хто причетний до вбивства Максима Курочкіна. Є правоохоронні органи, які повинні розглядати всі версії. Серед них варто розглянути як версію про причетність до вбивства Курочкіна пана Коломойського, так і версію з російською стороною та інші. Ворожити на кавовій гущі не потрібно. Що стосується самого вбивства, то правоохоронці припустилися помилки, і думаю, що вони могли подбати про безпеку Курочкіна. Хоча, з іншого боку, якщо вбивства такого рівня проводять як спецоперації, то смерті не уникнути практично нікому. Як приклад можна навести вбивство того ж Кеннеді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.