Берлусконі посадять?

Віталій ПАВЛИШИН, “Україна і час”

|

Прокуратура Мілана вимагає на 5 років запроторити до в`язниці колишнього прем`єр-міністра Італії.

Сільвіо Берлусконі проходить у справі про приватизацію концерну SME. Це не єдиний суд проти нього, що триває зараз, однак саме він має всі шанси стати першим процесом проти колишнього прем`єра, що буде доведений до логічного завершення.

Фірма SME спеціалізується на виготовленні харчових продуктів. Слідство у цій справі припинили у червні 2003 року після того, як парламент прийняв підтриманий урядом законопроект, згідно з яким прем`єр-міністр та інші вищі державні чиновники одержали правовий імунітет. Але потім Берлусконі програв вибори, тому в лютому процес відновився. Колишній прем`єр, зрозуміло, і далі стверджує, що процес має яскраво виражений політичний підтекст та інспірований опозицією за підтримки близьких до неї працівників органів юстиції.

Наступний раунд слухань у міланському суді призначено на 20 квітня. Винесення вердикту очікується наприкінці цього ж місяця. Після вироку в екс-прем`єра залишається можливість оскаржити вирок у Верховному Суді.

Ще в середині 80-х не без допомоги тодішньої влади Сільвіо Берлусконі фактично відібрав фірму SME у відомого італійського бізнесмена Карло Де Бенедетті. Однак згодом стало відомо, що Берлусконі зумів реалізувати цю оборудку за допомогою хабарів у розмірі 434 тисяч доларів. Екс-прем`єр категорично заперечує факт підкупу. Більше того, він і далі стверджує, що Беттіно Краксі, який тоді був прем`єр-міністром Італії, особисто просив його подати заявку на придбання SME, тому що запропонована попереднім власником ціна була явно заниженою.

Та все ж становище, в яке потрапив Берлусконі, виглядає дуже серйозним. По-перше, деякі його політичні і бізнесові соратники вже стали жертвами міланського правосуддя. А по-друге, справа про приватизацію SME — не єдиний процес проти Берлусконі.

Утім, багато італійських оглядачів уважає, що Берлусконі й цього разу вийде сухим з води. За останні десять років проти нинішнього прем`єра ініційовано велику кількість кримінальних справ за звинуваченням у корупції, негласному фінансуванні політичних партій і фальсифікації фінансових документів, пов`язаних з його численними компаніями. У жодній з них не винесли вироку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.