Крок до освітнього компромісу

Наталя ЧИЖ, „Новий погляд”

|

Затишшя перед бурею – приблизно таку асоціацію викликає сучасна ситуація довкола Наказу МОН «Про затвердження умов прийому до вищих навчальних закладів України».

Спроби переговорів, запевнення у доцільності такого нововведення та кроки назустріч, здається, таки заспокоїли обурене студентство. Але чи надовго?

Уже 19 березня до уваги ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації представили доповнення до листа МОН від 14.03.2007, в якому йшлося про те, що МОН дозволяє 2007 року зараховувати результати державної атестації студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (державні екзамени, захист дипломної роботи або проекту) як вступне випробування для осіб, які закінчили даний вищий навчальний заклад поточного навчального року. Таким чином, тепер ректори ВНЗ мають право самостійно вирішувати чи запроваджувати цього року вступні іспити на 5 курс, чи зараховувати за принципом минулого року. На даному етапі це рішення ніби загладило конфліктну ситуацію, але не до кінця.

«Вимоги, які ми висували, виконані лише частково, тобто лише для студентів 4 курсу, – розповів голова правління студентського братства Львівщини Богдан Хруставчук. – Зараз ми чекаємо відповіді міністра на наш офіційний запит щодо відміни додаткових вступних випробувань і для студентів, які навчаються на 1-3 курсах. Ми намагаємося усе вирішити демократичними шляхами. Якщо ж з нами і надалі не рахуватимуться, ми продовжимо боротьбу. Але хочеться вірити в краще».

Вірити чи не вірити – питання часу. А от непослідовність Міністра – привід для занепокоєння. Адже вже наступного дня, після того, як ректор вишів отримали лист-роз’яснення, а студенти зітхнули з полегшенням, Станіслав Ніколаєнко провів із керівниками навчальних закладів селекторну нараду, на якій, за повідомленням прес-служби МОН, наголосив, що вступні іспити в магістратуру не є порушенням чинного законодавства і конкурсний відбір на навчання в магістратурі – це всього лиш виконання Законів України. Окрім того, Станіслав Ніколаєнко запевнив, що міністерство буде здійснювати всі можливі заходи, щоб не допустити порушення правил зарахування та зловживання під час іспитів.

На запитання щодо ставлення до такої позиції міністра та його рекомендацій керівникам ВНЗ, Олександр Ружицький – студент-правник, голова Львівської обласної ХДС молоді, яка була одним з основних організаторів нещодавнього студентського виступу, – відповів мовчанням, після якого просто висловив своє бажання довіряти слову пана Ніколаєнка, яке той дав під час зустрічі зі студентами. Як виявилося, студенти про таку селекторну нараду просто не були поінформовані.

Чи намагався Міністр освіти і науки таким чином вплинути на рішення ректорів стосовно того чи користуватися своїм правом на автоматичне зарахування спудеїв, чи ні, покаже час. От тільки факт наради, як і факт непоінформованості студентства, спонукає задуматися як самих спудеїв, так і обраних ними керівників самоврядування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.