Юля+Вітя

Андріан РОМАНЧУК, „Новий погляд”

|

На місцевому рівні союз БЮТ і “Нашої України” мав би виглядати, як “Петро+Іван”.

Керівники регіональних партійних осередків та фракцій у місцевих і обласних радах блоку “Наша Україна” і БЮТ підписали угоду про спільну опозиційну діяльність. Юлія Тимошенко повідомила, що об’єднання БЮТ і «Нашої України» на місцевому рівні дасть змогу ефективніше протистояти загрозам, які стоять сьогодні перед Україною.

Лідерка БЮТу висловила переконання, що «об’єднана команда може дати гарний спільний результат». Серед основних напрямів роботи об’єднаної опозиції на місцях Юлія Тимошенко виокремила зокрема наповнення місцевих бюджетів та зниження тарифів на житлово-комунальні послуги. Під час підписання угоди вона також наголосила, що необхідно забути колишні розбіжності.

У рамках угоди передбачено створення міжпартійної координаційної ради, до складу якої увійдуть по 5 представників від кожної сторони. Про це «Прес-Тайму» повідомив заступник голови Львівської міської організації НСНУ Василь Трач.

Протягом 30 днів обласні партійні організації мають спільно сформувати план дій по реалізації своїх виборчих програм та подати на затвердження координаційної ради.

За словами пана Трача, план дій передбачатиме: узгодження партійного керівництва депутатськими фракціями у місцевих радах, узгодження дій щодо проведення спільних політичних акцій; спільна розробка регіональних програм соціально-економічного розвитку регіону: єдина кадрова політика; спільні заяви та звернення; надання узгоджених оцінок діям та намірам органам виконавчої влади на місцях. Останній пункт угоди також передбачає спільні дії щодо регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, реалізації та оренди комунального майна.

Щодо найбільш дратівливих моментів, лідер обласного БЮТу Іван Денькович у коментарі агентству зазначив, що БЮТ не наполягатиме на зниженні у Львові тарифів на 15%. «Тепер ми спільно прийматимемо рішення. Це була просто пропозиція – знизити тарифи на 15%. Тепер буде економічне обґрунтування. Можливо, зниження буде на 20%, можливо – на 10%, але це вже будуть спільні пропозиції», – зазначив він. Добродій Денькович, щоправда, не уточнив, що вони робитимуть, коли економічне обґрунтування «скаже» підвищити тарифи.

Іван Денькович також повідомив, що аналогічні угоди будуть підписані на рівні всіх районів і міст Львівської області.

«Ми узгодимо, де в нас є проблеми і зберемо у Львові керівників партійних організацій та фракцій, так я це було зроблено на рівні Києва, і підпишемо ці угоди», – додав він.

А тепер найсмішніше. Ігор Держко, депутат Львівської облради від БЮТ, в інтерв’ю “Львівському порталу” так прокоментував угоду між БЮТ і «Нашою Україною». «Підписана угода між БЮТом та «Нашою Україною» допоможе ще більше проводити аналіз роботи Львівської обласної державної адміністрації і обласної ради. Ми будемо вимогливішими до своїх депутатів та представників у різних ланках влади та партнерів і союзників, бо підписання угоди – це якісний рівень зобов’язань працювати краще, ефективніше. Ця угода даватиме нам змогу вникати в усі справи і документи та мати доступ до інформації, як працює влада. Тому ця угода, метою якої є об’єднання сил, водночас буде вимагатиме критичності в оцінці роботи влади. Якщо будуть підстави критикувати роботу Петра Олійника, то критика буде. Угода ніколи не буде засобом закривання очей на існуючі проблеми». Якщо від мови політики перейти на людську мову, слова пана Держка можна трактувати і наступним чином: «Мочили Олійника і будемо мочити».

Тобто союз «БЮТ-НУ» у львівському форматі мав би передбачати щонайменше емоційне злиття лідерів цих блоків – Івана Деньковича та Петра Олійника. Цікаво, як це відбуватиметься на практиці, враховуючи задавнену ненависть львіських тимошенківців до львівського ж губернатора. Останній, після підписання угоди, теж потрапляє у незручне становище. Які до біса опозиційні дії, коли Петро Михайлович, який є лідером «Нашої України», водночас очолює облдержадміністрацію. Це вже схоже на роздвоєння особистості. Про всяк випадок дозволимо собі нагадати для пана Олійника формулювання Фєлікса Крівіна: «Ничего, что Янус был двулик, в среднем он считается хорошим».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.