Камін -- найкраще джерело тепла

Надія ШПАК, “Україна і час”

|

Цьогорічна неприродно тепла зима точно за календарем віддала повноваження весні. Якою буде наступна — невідомо. Як і невідомо, чи підвищить ціни на газ північний сусід.

Тому, мабуть, і не поспішають досвідчені люди у селах розвалювати печі та грубки, попри наявність прокладених газопроводів. Натомість Ігор Генза з райцентру Буськ, що на Львівщині, переконаний: камін — найвигідніший спосіб опалювати помешкання.

Не все те добре, що євро

Системи опалення провідних європейських фірм нині набули неабиякої популярності. Зручно, гарно, економно. Щоправда, знайома автора цього матеріалу, яка працює контролером в одній із філій “Львівгазу” каже, що люди скільки платили, стільки і платять за газ. Мовляв, “Вайленди”, “Юнкерси” та інші котли, може, й економніші, проте Україна споживає газ гіршої якості, ніж Європа. До того ж у Європі технології і політика збереження тепла на кілька рівнів вищі…

В Україні натомість вимикання струму і відсутність сервісного обслуговування призводять до клопоту. Як сталося, наприклад, з моїм знайомим. У квартирі, куди він поселився напередодні нового року, якось через сильний вітер пропав струм. Новий котел погас. Чоловікові довелося викликати ремонтну бригаду аж зі Львова. Майстри приїхали через два дні…

Ігор Генза таким не переймається. Він встановив закритий камін й обігріває ним квартиру площею сто квадратних метрів. Друзі дивуються, як це йому захотілось до помешкання у центр містечка ще й дрова возити. Для Ігоря ж основне, що дружина задоволена.

“Спочатку ми навіть не сподівались, що так станеться, — розповідає Ігор. — Я з дружиною Лесею мали намір збудувати камін. Як декорацію. У квартирі ще не було нічого, лише стіни і камін. Працювали майстри, приміщення тхнуло вологою. Але коли ми запалили камін, все дуже швидко висохло. Практично усе приміщення обігрівалось. Ми замислились, чи потрібно нам взагалі встановлювати опалення. Спочатку дещо побоювались ризикувати. Але тепер, через два роки, всім знайомим рекомендуємо”.

Там, де є камін, на грип не хворіють

Корисне тепло, яке дарує камін унаслідок згоряння дерева, — справжня знахідка для жителів Львівщини. Адже саме для цього регіону характерна висока вологість, що провокує часті захворювання дихальних шляхів.

“Незручностей як таких, — переконує Ігор, — практично немає. Ні сажі не потрібно витрушувати, ні сміття. У середині камери згоряння каміна зберігається дуже висока температура — приблизно 800 градусів. Саме завдяки цьому дерево згоряє дотла і випадає у зольний ящик. Камін навіть витягує через отвори пилюку у хаті. А якщо гасне, ще тривалий час віддає тепло. До того ж є чудовою окрасою помешкання”.

Цікаво, що тепловіддача у закритих камінах становить 70 % проти 10-20 %, які отримують від відкритих. Потужність сягає до 9 кВт. Ці витвори довговічні. До речі, відомий засновник ливарного заводу норвежець Йотула, який спеціалізувався на виготовленні камінів і камінних печей ще у ХІХ столітті, давав довічну гарантію на свої вироби. Сучасники удосконалили його витвори.

Можливо, настане час, і камін стане серйозною альтернативою газовому опаленню. Особливо сьогодні, коли ціни на газ зростають. Дров поки що на Львівщині не бракує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.